Підручники автора: Авраменко О.М.

Укр літ 8кл Авраменко

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА ЯК ОДНА З ФОРМ ДУХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

Минув ще один рік навчання, а твій діалог із творами української літератури триває... Саме література як один із видів мистецтва духовно збагачує тебе як особистість, формує й утверджує твій гуманістичний світогляд.

Здавалося б, звичайнісінькі слова — зорі, груші, тиша, ночі, куполи, передчуття, осінь... — але коли їх майстерним пером митця поєднати в речення, то вони зазвучать по-іншому — емоційно, зворушливо, тобто по-художньому. Ось прочитай поданий нижче текст, яскраво домальовуючи картини, що виникають в уяві, і ти в цьому переконаєшся...

Коли за селом стихає гул комбайна, коли в тиші ночей на землю починають падати зорі та груші, коли з небесного купола з'їде Великий Віз — мене щемно огортає передчуття осені. А ще як побачу в пишних кронах жовтий листок, а ще як підпалить хтось картоплиння! Дим перемішується з пахощами яблук і нагадує мені, що це минає серпень, що сонце заходить далеко не там, де заходило в червні. І, дивлячись на край свіжої ріллі, бачу кінець літа. А я наче й не набувся в його теплі, не нажився в його розкоші! Та зелені клени вже маряться золотими. І здається, що не комори наповнюються урожаєм, а сама душа збагачується життєвим ужинком.

0 цій порі, коли копають картоплі, я щоразу й усе глибше впадаю в якусь велику і терпко-піднесену покору. Під її могутнім впливом безмовно дозволяю деревам скидати листя, відпускаю у вирій журавлів і благословляю діток у школу. Бо повітря все дужче пахне вереснем, а вересень пахне сторінками нових підручників. На шкільному подвір'ї враз здійметься гамір, і почнеться новий навчальний рік. Так заведено здавна, і це неодмінно, як осінь.

У цій мініатюрі якихось незвичайних поетичних слів не так і багато (терпко-піднесений, щемно, покора, благословляти), проте вся вона напрочуд поетична. її могла написати лише людина з багатим духовним світом і тонким відчуттям слова. Ця людина — Василь Думанський, письменник із села Серединки, що на Вінниччині. Йому доля з раннього дитинства присудила бути прикутим до ліжка: здавалося, вибору не було, адже вирок долі оскарженню не підлягав... Але приречений на нерухомість, Василь зробив свій вибір, єдино можливий і єдино правильний, — він вибрав Слово.

Ще раз уважно прочитай заголовок цієї статті: у ньому є важливі слова — духовна діяльність людини. Саме духовна діяльність Василя Думанського й інших письменників витворила літературні шедеври, якими ми сьогодні захоплюємося.

У чому ж секрет притягальної сили довершених художніх творів, зокрема й мініатюри Василя Думанського «Коли копають картоплі»? Секретів багато, але головний — це наявність у творі різноманітних образів.

Українська література 9кл Авраменко

Дорогі старшокласники!

Твори, запропоновані програмою для вивчення української літератури в дев’ятому класі, значно складніші за сприйняттям, аніж ті, що їх доводилося вам читати раніше. Вони потребують глибшого осмислення і сприяють формуванню свідомого читача — людини сучасної, озброєної знаннями з української історії, культури й естетики, а отже, — українця-європейця, а не українця-хуторянина. Адже духовно й матеріально багатою може бути лише та держава, у якій живе народ, нація, тобто спільність людей, які знають, шанують і пишаються історією й культурою свого рідного краю.

У цій книжці зібрані скарби нашої минувшини: від перших перекладів Біблії, Києво-Печерського патерика і козацьких літописів до великого слова Тараса Шевченка і романтичних пригод "Тигроловів" Івана Багряного.

Сподіваюся, що вдумливе читання творів забезпечить вам не тільки добрі знання з історії, культури й побуту, а ще й естетичне задоволення й втіху, допоможе сформувати високу життєву мету й Ідеали!

Українська література 7 клас Авраменко

Шановні семикласники! Перед вами підручник з української літератури, з яким працюватиме протягом цього навчального року. Українську літературу як навчальний предмет ви вивчали в 5 і 6 класах, опановуватимете її й до кінця навчання в школі. Цей предмет є не тільки науковою, а й мистецькою дисципліною, адже художній твір — це явище мистецтва.

Чим відрівняється фотографія від картини, а опис історичних подій у підручнику від опису тих же подій у художньому літературному творі? Передусім, звичайно, способом зображення. Адже як і на картині, так і в художньому літературному творі основну роль відіграють творча уява й фантазія митця, а фотографія й підручник — це, по суті, відображення нашої дійсності. Порівняйте різне словесне зображення вітру й переконайтеся н цьому.

Українська мова 8 клас Авраменко

Дорогі восьмикласники!

Цього року ви починаєте вивчення синтаксису й пунктуації, тобто переходите на ще вищий рівень вивчення української мови, адже речення значно ближче стоїть до мовної реальності, у якій ви живете. Звуки, слова та їх особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації, емоції. Тобто ми з вами дійшли до розділу науки про мову - синтаксису, який уже повною мірою вступає у взаємодію з реальним спілкуванням, необхідним, як повітря, у нашому житті.

Цей підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опановувати крок за кроком знання із синтаксису словосполучення й речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато чого залежить, коли нам доводиться висловлювати думки (у цьому ви найближчим часом переконаєтеся).

Особливістю цієї книжки є, з одного боку, більш спрощений і доступний підхід до вивчення граматичних явищ, а з іншого - новий формат підручника - той, який використовують у Німеччині, Великій Британії, США та інших країнах світу з високим рівнем життя й освіти. Такий варіант підручника дає широкі можливості для використання ілюстрацій, таблиць, схем.

Сподіваємося, що вам цікаво буде вивчати синтаксис і пунктуацію за тематичним принципом добору навчального матеріалу. Це означає, що кожну граматичну тему ви будете вивчати на мовному матеріалі з якоїсь конкретної галузі життя: людина, вдача й поведінка людей, спорт, вода, страви, одяг, сучасна музика, вишиванний рушник, замки України, мультфільми та ін.

Грамотне мовлення - невід’ємна ознака успішної людини. Підвищити свій мовний рівень вам допоможе рубрика "Культура слова", у якій ви знайдете типові помилкові (часто суржикові) конструкції; проблемні наголоси, колоритні приказки. Ми пропонуємо для вивчення мови й матеріали мережі Інтернет. Це зробить вашу роботу на уроці чи вдома більш різноманітною й цікавою. Переглядайте експрес-уроки в YouTube (у пошукове віконце досить увести конкретний урок) - вони сприятимуть якнайкращому засвоєнню мовних нюансів.

Вправа для спостережень - правила - вправи для тренування - рубрика "Культура слова" - домашнє завдання - не типова будова кожного уроку, який розміщений на двох розворотах. Сподіваємось, що такий формат сприятиме чіткості й організованості в опануванні української мови. Ознайомтеся з піктограмами, які, як маяки в морі, орієнтуватимуть вас па різні види роботи. Успіхів!
Автори

Українська мова 9 клас Авраменко

Дорогі дев’ятикласники!
Цього навчального року ви продовжуєте вивчення синтаксису й пунктуації. Звуки, слова та їхні особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації та емоції.

Підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опанувати знання із синтаксису складного речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато що залежить, коли вам доводиться висловлювати думки (у цьому ви найближчим часом переконаєтеся).

Особливістю цієї книжки, з одного боку, є спрощений і більш доступний підхід до вивчення граматичних явищ, а з іншого - новий формат підручника - той, який використовують у Німеччині, Великій Британії, США й інших країнах світу з високим рівнем життя та освіти. Такий варіант підручника дає широкі можливості для використання ілюстрацій, таблиць і схем.

Сподіваємося, що вам цікаво буде вивчати синтаксис і пунктуацію за тематичним принципом добору навчального матеріалу. Це означає, що кожну граматичну тему ви будете вивчати на мовному матеріалі з якоїсь конкретної галузі життя: нори року, страви, одяг, сучасна музика, наука, місто, подорожі та ін.

Грамотне мовлення - невід’ємна ознака успішної людини. Підвищити свій мовний рівень вам допоможе рубрика "Культура слова", у якій ви знайдете типові помилкові (часто суржикові) конструкції; проблемні наголоси, колоритні приказки.

Ми пропонуємо для вивчення мови й матеріали мережі Інтернет. Цезробить вашу роботу на уроці чи вдома більш різноманітною й цікавою.

Вправа для спостережень, правила, вправи для тренування, рубрика "Культура слова", домашнє завдання - це типові складники кожного уроку. Сподіваємося, що такий формат сприятиме чіткості й організованості в опануванні української мови.

Ознайомтеся з піктограмами, які, як маяки в морі, орієнтуватимуть вас на різні види роботи. Успіхів!
Автор