Підручники автора: Бойко В.М.

Географія 7 клас Бойко

ДОРОГІ ДРУЗІ!
У 7 класі ви продовжите вивчати географію. Ви дізнаєтеся про особливості природи материків: який мають рельєф, де клімат посушливий, а де - вологий, чому утворилися великі пустелі й непрохідні ліси. Не менш цікавими є й океани - з їх глибоководними жолобами і підводними вулканами, рухом води і температурними аномаліями, дивовижними мешканцями підводного світу. Ви також дістанете уявлення про народи, які населяють континенти та острови, особливості їхньої культури та господарства.

Водночас, ви поглибите знання про закономірності розвитку оболонок-сфер Землі, з якими ознайомилися у 6 класі. Більше дізнаєтеся про мандрівників, чиї подорожі й відкриття забезпечили географічне пізнання суходолу і водних просторів. Працюючи з географічними картами, ви розвиватимете вміння орієнтуватися у просторі.

Загалом вивчення материків і океанів надасть можливість не тільки уявляти той чи інший куточок світу, а й розуміти, що доля всієї планети залежить від діяльності людей, від поведінки кожного з нас. Ці знання і навички в майбутньому допомагатимуть вам розуміти поточні події у світі, свідомо користуватися різноманітною інформацією, а головне - вберегти нашу планету.

Природа 5 клас Ярошенко

Дорогі п’ятикласники!

Підручник з природознавства допоможе вам успішно здобувати нові знання, проводити наукові спостереження, здійснювати вимірювання та експериментувати. Це стане важливою сходинкою до вивчення у старших класах біології, географії, фізики, хімії.

Зверніть увагу, що кожний параграф починається з рубрики "Вивчення параграфа допоможе вам...". У ній зазначено, якихумінь та знань з природознавства допоможе набути робота з текстом параграфа. Головне у змісті - правила і визначення понять- вміщено на кольорових плашках. Текст доповнено ілюстраціями, що допоможуть зрозуміти написане.

Рубрика "Станьте дослідниками природи" надасть можливість відчути себе природодослідниками. У ній описано, як провести дослідження на уроці чи вдома.

Як із користю для природи використати набуті знання з природознавства, підкаже рубрика "Будьте захисниками природи". Сподіваємось, багато цікавого ви дізнаєтесь із рубрики "Скарбничка знань".

Навчитися обмінюватись інформацією, відстоювати свою думку вам допоможе рубрика "Попрацюйте у групах". У ній вміщено міні-проекти татворчі завдання дослідницького практикуму. Виконуючи їх, використовуйте навички роботи з комп'ютером, довідковими виданнями, прагніть готувати цікаві повідомлення та презентації.

Опрацювання кожного параграфа завершуйте самоперевіркою набутих знань і умінь. Для цього в підручнику є три групи завдань. Рубрика "Дайте відповіді на запитання" вимагає лише усної відповіді. Завдання, що погребують заповнення таблиць, складання схем, розрахунків, уміщено в рубриці "Виконайте в зошиті". Щоб виконати "Творче завдання", вам необхідно виявляти винахідливість, художній хист, уміння презентувати результати своєї праці.

Важаємо досягти великих успіхів у вивченні природознавства!