Підручники автора: Ворон А.А.

Укр мова 8кл Ворон

ДОРОГІ ДРУЗІ!

Вітаємо вас із початком нового навчального року! У восьмому класі ви продовжите оволодівати багатствами української мови. У попередні роки ви дізналися про частини мови, їх значення, граматичні ознаки та правопис. Цей підручник розповість про такі розділи науки про мову, як синтаксис і пунктуація. Ви ознайомитеся з особливостями будови словосполучення і речення, опануєте правила вживання розділових знаків у простому реченні. Знання, які ви здобудете, допоможуть вам грамотно висловлюватися.

Щоб пригадати вивчене раніше і краще засвоїти новий матеріал, дайте відповіді на запитання на початку кожного параграфа або виконайте вправу-дослідження. Правіша, виділені синім кольором, треба запам’ятовувати, а підказки допоможуть з’ясувати складні моменти у вивченні теми. Мовні задачі сприятимуть розвитку логічного мислення, а вправи з ключами дадуть змогу самостійно перевірити, чи правильно виконано завдання.

Основне в навчанні мови — це вміння самостійно складати висловлювання, спілкуватися. Набути таких навичок допоможе рубрика "Культура спілкування", матеріали до уроків розвитку мовлення, вправи для складання діалогів та завдання для роботи в групах. Із текстів рубрики "Ми діти твої, Україно" ви дізнаєтеся про видатних українських діячів науки, культури.

Контрольні запитання і завдання, вміщені після кожного розділу, зорієнтують у тому, що ви повинні знати і вміти. Вчіться самостійно визначати рівень своїх знань і вмінь. Щоб тематична атестація пройшла успішно, виконайте тестові завдання, вміщені наприкінці підручника.

У розділі "Додаток" ви знайдете тлумачний та українсько-російський словники, зразки мовних розборів. Вони стануть у пригоді під час виконання багатьох вправ.

Бажаємо вам успіхів на шляху до знань!
Автори