Підручники автора: Жук М.Г.

Українська мова 7 клас Єрмоленко

Друзі-семикласники !

З кожним роком ви вдосконалюєте свої знання з української мови. Умієте усно й письмово висловити думку, сприйняти, переказати й створити текст, грамотно оформити документ (заяву, доручення), умісте написати замітку в газету, листа товаришеві...

Ви вчитеся ставити запитання й відповідати на них, просити й дякувати, обурюватись і захоплюватись. Щоб усі ваші наміри и думки знайшли точне вираження в словах, граматичних формах і зв’язках, ви масте знати закони мови. Адже від різного мовного вбрання, у яке вдягається ваша думка, залежить, як вас чутимуть, сприйматимуть і розумітимуть, тобто залежить успіх вашого спілкування з людьми.

Мабуть, ви зрозуміли: вивчення української мови - тривалий процес. Він не обмежується здобутими знаннями про звуки мови, будову слова, творення слів, складання речень. У сьомому класі вам відкриються таємниці частин мови.

Разом із вивченням граматики ви паралельно пізнаватимете власне Я, себе як особистість, тобто відкриватимете світ і самих себе у світі.Зміст вправ, які вміщені на сторінках підручника, охоплює такі теми: "Я й українська мова і література", "Я і Батьківщина", "Я і національна культура", "Я - особистість", "Я і моя родина", "Я і школа", "Я і людство", "Я і рідна природа", "Я і мистецтво". Вони допоможуть вам опанувати зміст підручника.

На вас чекають цікаві вправи. Утомившись, ви зможете відпочити з усмішкою, прочитати мудре слово, поміркувати над значенням фразеологізмів з рубрики "Добірні зерна мови". Вам, мабуть, сподобається й відома вже рубрика "І пензлем, і словом", а також практичні поради в рубриці "Вчимося культури мови".

Тож налаштовуйтеся на цікаву розмову й корисну працю з підручником "Українська мова"!
Автори