Підручники автора: Коваленко Л.Т.

Українська література 7 клас Коваленко

Для багатьох сучасних школярів художній твір також може здаватися справжнім лабіринтом. Адже не всі вміють його правильно читати, розуміти думки, які хотів передати автор, розпізнавати художні засоби, якими він скористався для вираження своїх ідей. У цьому разі підручник стане своєрідною ниткою Аріадни, що вестиме тебе таємничими стежками літературного твору.

Ти вже знаєш, що читання художньої літератури - це не тільки розвага, але й складна робота, яка потребує значних зусиль. Найкращих успіхів і найбільшої насолоди досягне-лише той із вас, хто постійно тренуватиме себе в умінні "розкодовувати" авторський задум. Тому перша порада: не гортай непрочитаними сторінки, які тобі можуть здатися на перший погляд нецікавими. Пам’ятай: жодне слово у творі не є випадковим, воно звернене до тебе, у ньому бринить думка письменника.

Друга порада: звертай увагу на художні засоби. їх можна порівняти з дорожніми знаками, які служать для водія орієнтиром під час поїздки. Але з дорожніми знаками все просто: на всіх дорогах вони повідомляють водієві однакову інформацію. Письменник же в ті самі слова часто вкладає інший, прихований, зміст. Щоб його виявити, треба навчитися аналізувати художні засоби й установлювати між ними зв’язки. Така робота допоможе тобі не пройти повз головне, що хотів передати автор.

Третя порада: працюй над текстом активно. Читаючи біографічну статтю про письменника чи пояснення теоретичного матеріалу, на берегах підручника олівцем роби позначки.