Підручники автора: Кравченко М.О.

Біологія 7 клас Шабанов

ДОРОГІ СЕМИКЛАСНИКИ!
Цього року ви продовжуватимете вивчати предмет "Біологія". Ви ознайомитеся з тваринним світом нашої планети. Він дуже різноманітний, тож попереду на вас чекає багато нового та цікавого.

Кожен параграф підручника складається з кількох частин - пунктів. Ці частини позначені символом ■. Зверніть увагу на те, що в підручнику рисунки й таблиці пронумеровані цифрами з крапкою між ними. Цифри ліворуч від крапки вказують на помер параграфа, а праворуч - на порядковий номер рисунка чи таблиці. Так само позначаються й посилання на пункти параграфів.

Наприкінці кожного параграфа є рубрика "Запам'ятайте найголовніше", у якій виокремлено найважливіші дані. Ключові слова - терміни, з якими ви ознайомилися на уроці, перераховані в рубриці "Вільно володійте цими поняттями".

Щоб оцінити якість засвоєння матеріалу, скористайтеся запитаннями й завданнями рубрики "Дайте відповіді на запитання, поясніть свою думку". Нехай вас не турбує складність завдань, позначених зірочкою. Буде добре, якщо ви впораєтесь із ними.

Що робити із запитаннями в тексті, які виділені так само, як цей рядок? Часто відповідь на це запитання ви знайдете в поданому нижче тесті підручника. Однак не поспішайте! Отримайте задоволення від самостійного пошуку відповіді на цікаве запитання. Якщо в тексті немає відповіді, шукайте її в додаткових матеріалах, у рубриці "Дізнайтеся биьше".

Лабораторні дослідження та практичні роботи вміщено наприкінці підручника в додатках 1 і 2. Щоб задовольнити вашу потребу в поглибленні знань, пропонуємо вам на вибір кілька тем для самостійної підготовки виступів і повідомлень у додатку 3 "Міні-проекти".

Не забувайте заглядати в "Біологічний тлумачний словник", що поданий у додатку 4.

Успіхів вам у навчанні!
Автори