Підручники автора: Межжеріна Я.О.

Биология 8кл Межжерин

ЮНИЙ ДРУЖЕ!

Ти починаєш вивчати науку про тварин — зоологію (від грец. зоон — тварина, логос — вчення). У цьому тобі допоможе підручник, який тримаєш у руках.

Підручник — не книжка для читання. Тобі слід навчитися працювати з ним так, щоб швидко знаходити потрібну інформацію, виділяти і запам'ятовувати головне. Наприкінці кожного параграфа наведено терміни й поняття. Ті, які виділено, необхідно запам’ятати. Текст, вміщений на кольоровому фоні, потребує особливої уваги.

Щоб повторити вивчене і з’ясувати, як засвоєно матеріал, тобі варто відповісти на запитання, наведені наприкінці параграфа. Виконання лабораторних робіт і робота з натуральними об’єктами допоможуть набути практичних умінь і навичок, необхідних для вивчення тваринного світу.

Запитаннями рубрики чЯк ти вважаєш,?» можна скористатися на заняттях гуртка юних натуралістів, для підготовки конкурсів, змагань ерудитів. Не засмучуйся, якщо не зможеш відповісти на них самостійно. Спробуй знайти відповіді в книжках, запитай друзів, батьків, учителя.

Рубрика « Тематичне оцінювання» допоможе з’ясувати, як ти засвоїв матеріал теми.

У підручнику є й додаткова інформація. її позначено (•) і подано шрифтом, що відрізняється від основного. Цей матеріал буде корисний тим, хто захоче знати більше, довідатися про цікаві факти з життя тварин.

Як застосувати здобуті знання на практиці, розповідає рубрика «Живий куточок*. У ній ти знайдеш поради, як утримувати своїх домашніх улюбленців, знаходити з ними «спільну мову».

Переконані, що ти любиш тварин, а отже, полюбиш і науку про них. Бажаємо успіхів у навчанні!

Автори

Біологія 11кл Межжерін

Дорогі друзі!

Цього року ви ознайомитесь із розділом біології, до вивчення якого готувалися всі попередні роки. Адже тільки опанувавши курси ботаніки, зоології, анатомії, фізіології та біохімії, можна приступити до вивчення наук XXI століття — генетики й екології.

Опрацювавши курс загальної біології, ви дізнаєтеся про небезпеку, що її приховують ГМО-продукти, довідаєтеся, чому в карооких батьків іноді народжуються блакитноокі діти, вивчите історію і розвиток життя на всій нашій планеті, сформуєте власну думку про походження людини, виробите принципово новий — екологічний погляд на світ.

Загальна біологія — наука, що дає знання, без яких не можна вважати себе сучасною людиною, розбиратися у складних проблемах людства XXI століття.

Позаду залишилося XX століття, яке дістало назву інформаційного. На думку вчених, XXI ст. стане століттям біологічної революції, століттям біології, генетики та екології. Біологія сьогодні — це наука формування світогляду, морального погляду на загальнолюдські цінності. Людство нині впритул підійшло до розуміння того, що життя на Землі може бути знищене. Розв’язати проблему виживання на планеті допоможе, зокрема, біологія.

Автори намагалися викласти складний матеріал загальної біології доступно, зробити його цікавим.

Підручник призначено учням загальноосвітніх шкіл, які опановують біологію на рівні стандарту та академічному рівні.
Відомості, які будуть цікаві тим, хто з інтересом вивчає біологію, подано іншим (дрібним) шрифтом.

Сподіваємося, вам буде цікаво начатися за цим підручником.

Бажаємо усім випускникам міцних знань, успішного закінчення школи і вступу до навчального закладу, про який мрієте!

Автори