Підручники автора: Пономаренко В.С.

Осн здор 8кл Воронцова

Любий друже!

Ця книга — продовження серії однойменних підручників з основ здоров’я для 5—7-х класів. Мета цього предмета — сформувати у тебе сприятливі для здоров’я знання, ставлення і навички.

Ми живемо у складному й мінливому світі. Навички, які допомагають швидко адаптуватися до змін і долати щоденні труднощі, називають життєвими, тому що вони потрібні кожному, незалежно від того, чим він займатиметься в майбутньому, яку професію обере.

На жаЛь, раніше цих важливих навичок не формували у школі чи інституті. Більшість людей набували їх упродовж життя методом «проб і помилок». Як зауважила мама твого однолітка,

«в житті кожної людини трапляються ситуації, яких можна було б уникнути, якби була можливість заново прожити цей момент.

Та життя одне, і кожен з нас набиває власні ґулі. Але той, хто підкований теоретично, навчений книгою і педагогом, має більше шансів уникнути невдач, а отже — досягти успіху, здобути повагу і стати справжньою особистістю».

Тобі, мабуть, доводилося чути про ситуації, в яких постраждали люди. Оцінюючи такі ситуації, напевно, пересвідчувався: якби у них повелися правильно, цього б не сталося.

У 8-му класі ти продовжиш вивчати алгоритми поведінки в екстремальних ситуаціях. Дізнаєшся, як рятувати своє життя й життя інших людей, надавати невідкладну допомогу потерпілим. Звісно, ці уміння неможливо відпрацювати лише за підручником. Сподіваємось, матимеш нагоду потренуватися під керівництвом медика чи професійного рятувальника.

Ти також поглибиш свої знання про твої права, обов’язки і відповідальність, у тому числі перед законом, адже тобі виповнилося або невдовзі виповниться 14 років. Це вік, з якого набудеш набагато більше прав і з якого тебе самого можуть притягнути до кримінальної відповідальності за деякі види злочинів.

Усі, хто працював над створенням цього підручника, вірять, що з тобою нічого поганого не станеться, і бажають тобі успіхів.
Автори

Основи здоровя 9клас Воронцова

Цей підручник покликаний допомогти вам крок за кроком розвивати корисні для здоров’я життєві навички.

Кожен параграф містить інформацію і практичні завдання. Більшість із них ви будете виконувати на уроках індивідуально або в групах під керівництвом учителя. Деякі завдання призначені для роботи вдома.

Підручник складається зі вступу і п’яти розділів.

Вступ - "Феномен життя і здоров’я людини" - ознайомить вас з ознаками унікальності життя і здоров’я, переконає у необхідності дотримуватися здорового способу життя.

Розділ і - "Життя і здоров’я людини" - містить рекомендації щодо планування життя, розкриває взаємозв’язок різних аспектів благополуччя і пояснює, як здійснювати експрес-оцінку фізичного здоров’я.

Розділ 2 - "Фізичне здоров’я підлітка" присвячено взаємозв’язку фізіологічного і соціального розвитку підлітка. Ви вчитиметесь ефективно спілкуватися, розбудовувати стосунки з батьками і друзями, підтримувати високий рівень фізичного благополуччя.

Розділ 3 - "Соціальні аспекти здоров’я" розкриває тему репродуктивного здоров’я молоді, ризики, пов’язані з раннім початком статевого життя, вчить правильно поводитися в умовах епідемії ВІЛ/СНІ Ду.

Розділ 4 - "Безпека в сучасному суспільстві" висвітлює загальний комплекс проблем безпеки. Ви дізнаєтесь про глобальні загрози, що постали перед людством на порозі XXI століття, ознайомитеся з положеннями міжнародного та національного законодавства у сфері безпеки, переконаєтесь у необхідності відмови від споживацької психології, переходу до принципів сталого розвитку.

Розділ 5 - "Всебічний розвиток особистості" акцентує увагу на необхідності самореалізації. Допомагає оцінити свій психологічний потенціал, навчає підтримувати позитивну самооцінку. Ви спробуєте визначитися з майбутньою професією, розвиватимете навички емоційної саморегуляції, вчитиметесь ефективно навчатись і готуватися до іспитів, ознайомитеся з методикою формування характеру.