Каталог підручників і відповідей (ГДЗ) за 7 клас

Каталог підручників і відповідей (ГДЗ) за 7 клас

Алгебра

автори:
Мерзляк А.Г.
Полонський В.Б.
Якір М.С.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2015
ЛЮБІ СЕМИКЛАСНИКИ!

Ви починаєте вивчати новий шкільний предмет - алгебру.

Алгебра - це стародавня й мудра наука. На вас чекає знайомство з її азами. Знати алгебру надзвичайно важливо. Мабуть, немає сьогодні такої галузі знань, де не застосовувалися б досягнення цієї науки: фізики та хіміки, астрономи та біологи, географи та економісти, навіть мовознавці та історики використовують "алгебраїчний інструмент".

Алгебра - не тільки корисний, а й дуже цікавий предмет, який розвиває кмітливість і логічне мислення. І ми сподіваємося, що ви в цьому скоро переконаєтеся за допомогою підручника, який тримаєте в руках. Ознайомтеся з його будовою.

Текст підручника поділено на чотири параграфи, кожний з яких складається з пунктів. У пунктах викладено теоретичний матеріал. Найважливіші відомості ....
автори:
Істер О.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015

Шановні семикласники!

Ви починаєте вивчати одну з найважливіших математичних дисциплін - алгебру. Допоможе вам у цьому підручник, який ви тримаєте в руках. Під час вивчення теоретичного матеріалу зверніть увагу на текст, надрукований жирним шрифтом. Його треба запам’ятати. Усі вправи розподілено відповідно до рівнів навчальних досягнень. Перевірити свої знання та підготуватися до тематичного оцінювання можна, виконуючи завдання "Домашньої самостійної роботи", які подано в тестовій формі, та "Завдання для перевірки знань". Після кожного розділу наведено вправи для його повторення, а в кінці підручника - "Завдання для перевірки знань за курс алгебри 7 класу". "Задачі підвищеної складності" допоможуть підготуватися до математичної олімпіади та поглибити знання з математики. Пригадати раніше вивчені теми до поможуть "Відомості з курсу математики 5-6 класів" та "....
автори:
Кравчук В.Р.
Підручна М.В.
Янченко Г.М.
видавництво:
Тернопіль: Підручники і посібники
рік видання:
2015

ЮНІ ДРУЗІ!

Ви розпочинаєте вивчення однієї з основних математичних дисциплін - алгебри. Сподіваємося, що підручник, який ви тримаєте в руках, допоможе не загубитися в лабіринтах цієї поки що не пізнаної вами науки.
Щодо особливостей підручника, то матеріал, який ви вивчатимете, об’єднано у три розділи, сім параграфів, що складаються з пунктів.
Кожний пункт розпочинається викладом теоретичного матеріалу. Деякі пункти містять додатковий матеріал під рубрикою "Для тих, хто хоче знати більше".
Далі - рубрика "Приклади розв’язання вправ". Це підказка. Вона допоможе вам ознайомитися з основними видами вправ, способами їх розв’язування та навчить правильно записувати розв’язання. Початок та закінчення розв’язання кожної вправи позначено кружечками "•". Прочитавши теоретичний матеріал ....

Англійська мова

автори:
Карпюк О.Д.
видавництво:
ВЦ Академія
рік видання:
1
інформація не знайдена
автори:
Несвіт А.М.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Шановні семикласники!
Гучний шкільний дзвінок знову запросив вас у захопливу подорож країною знань.

Звичайно, у перші шкільні дні ви ще перебуваєте під враженнями від літнього відпочинку в колі рідних і близьких, і це не дивно, адже сім’я - найбільший скарб у житті людини. Цього року ви навчитеся розповідати про сімейні традиції, обов’язки членів родини та взаємини з друзями.

Дружна сім’я - це обов’язково затишний дім, гостинний стіл. Ми розкриємо вам секрети приготування улюблених страв, з нашою допомогою ви навчитеся швидко й вишукано сервірувати стіл для рідних та друзів.

У темі "Охорона здоров’я" разом з головними героями ви завітаєте до лікаря, навчитесь описувати симптоми ....

Біологія

автори:
Шабанов Д.А.
Кравченко М.О.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015
ДОРОГІ СЕМИКЛАСНИКИ!
Цього року ви продовжуватимете вивчати предмет "Біологія". Ви ознайомитеся з тваринним світом нашої планети. Він дуже різноманітний, тож попереду на вас чекає багато нового та цікавого.

Кожен параграф підручника складається з кількох частин - пунктів. Ці частини позначені символом ■. Зверніть увагу на те, що в підручнику рисунки й таблиці пронумеровані цифрами з крапкою між ними. Цифри ліворуч від крапки вказують на помер параграфа, а праворуч - на порядковий номер рисунка чи таблиці. Так само позначаються й посилання на пункти параграфів.

Наприкінці кожного параграфа є рубрика "Запам'ятайте найголовніше", у якій виокремлено найважливіші дані. Ключові слова - терміни, з якими ви ознайомилися на уроці, перераховані в рубриці "Вільно володійте цими поняттями".

Щоб ....
автори:
Довгаль І.В.
Ягенська Г.В.
Жолос О.В.
Ходосовцев О.Э.
Костіков І.Ю.
Волгін С.О.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2015
ДОРОГІ ШКОЛЯРІ!

У сьомому класі ви продовжите вивчення однієї з головних природничих наук - біології. Допоможе вам цей підручник.
Основний текст підручника традиційно містить відповіді на ваші запитання, тому ви є його співавторами.
Матеріал підручника поділено на чотири теми. Кожна тема розділена на параграфи. Яка інформація міститься в параграфі, ви зрозумієте з його назви та короткої анотації. Далі ми наводимо ваші запитання, відповіді на які містить параграф.
За ними розміщено основний текст і малюнки, що його пояснюють. Жирним шрифтом у тексті виділені підзаголовки і важливі терміни. Курсивом виділені терміни, які зустрічаються вперше, але пояснюються пізніше, а також назви тварин. Терміни та поняття, які потрібно засвоїти, виділені у тексті жирним курсивом. Вони також містяться в кінці ....
автори:
Остапченко Л.І.
Балан П.Г.
Серебряков В.В.
Матяш Н.Ю.
Горобчишин В.А.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Дорогі семикласники!
Сьогодні ви починаєте вивчати новий розділ біології - науку про тварин - зоологію. Мабуть, важко уявити життя без цих істот: хтось із вас утримує вдома собак або котів, декоративних пташок чи акваріумних риб. Наш підручник ознайомить вас з різноманітним і цікавим світом тварин, що мешкають на планеті Земля, і насамперед в Україні. Ви дізнаєтеся про види тварин, від яких людина має чималу користь, а також про ті, що завдають шкоди господарству, переносять збудників небезпечних захворювань, про зв’язки тварин між собою і з довкіллям.

Щоб краще засвоїти матеріал підручника, навчіться виділяти головне й підтверджувати його прикладами. Прочитайте назву теми та інформацію про те, що ви в ній дізнаєтеся. Зверніть увагу на запитання рубрики "Пригадайте". ....
автори:
Соболь В.І.
видавництво:
Абетка
рік видання:
2015
Матеріал підручника поділено на теми й окремі параграфи. Кожен параграф складається з таких основних частин.

Вступна частина містить цитату або вираз, рубрики "Основне поняття і ключові терміни", "Пригадайте", " Знайомтеся", "У світі цікавого", "Новини науки", "Поміркуйте" та ілюстративні завдання, ввідні вправи, класичні експерименти для формування мотивації навчання. У цій частині є завдання, кольорові ілюстрації, відомості про тварин, рекорди тваринного світу, кросворди тощо. І все це для вашого зацікавлення і стимулювання діяльності.

"ЗМІСТ" - включає матеріал, спрямований на організацію засвоєння й формування знань, умінь, навичок, способів діяльності та ваших ставлень і переконань. Вчитель пояснює, демонструє, ілюструє, навчає називати, наводити приклади, розпізнавати, характеризувати, описувати тощо, але робить все це обов'язково з вами. У змісті великими буквами синього кольору виділені ....

Географія

автори:
Бойко В.М.
Міхелі С.В.
видавництво:
ТОВ Сиция
рік видання:
2016
ДОРОГІ ДРУЗІ!
У 7 класі ви продовжите вивчати географію. Ви дізнаєтеся про особливості природи материків: який мають рельєф, де клімат посушливий, а де - вологий, чому утворилися великі пустелі й непрохідні ліси. Не менш цікавими є й океани - з їх глибоководними жолобами і підводними вулканами, рухом води і температурними аномаліями, дивовижними мешканцями підводного світу. Ви також дістанете уявлення про народи, які населяють континенти та острови, особливості їхньої культури та господарства.

Водночас, ви поглибите знання про закономірності розвитку оболонок-сфер Землі, з якими ознайомилися у 6 класі. Більше дізнаєтеся про мандрівників, чиї подорожі й відкриття забезпечили географічне пізнання суходолу і водних просторів. Працюючи з географічними картами, ви розвиватимете вміння орієнтуватися у просторі.

Загалом вивчення материків і океанів надасть ....
автори:
Масляк П.О.
Капіруліна С.Л.
видавництво:
Аксіома
рік видання:
2015
ДОРОГІ ДРУЗІ,
ЮНІ КОЛЕГИ – ГЕОГРАФИ!
Що є цікавішим і кориснішим за пізнання світу, нашої планети? Здавна величезна кількість дослідників вирушали у мандри світом, їх вела цікавість до незнаного. Коли Ви виростете, у вас з'явиться можливість відвідати багато країн. А поки що Ви можете ознайомитися з природою Землі, не виходячи з класу.
Ви відкрили підручник з географії материків та океанів. Багато про що Ви вже знаєте з попереднього курсу географії. Ці знання допоможуть Вам мандрувати материками й океанами та здобувати нові знання та вміння.
Щоб оволодіти матеріалом підручника, вам необхідно буде не лише прочитати текст, але й, використовуючи карти атласу, малюнки, схеми і карти підручника, дати відповіді па запитання, викопати практичні завдання, розв’язати тести. ....
автори:
Гільберг Т.Г.
Паламарчук Л.Б.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015
Шановні семикласники!

Перед вами підручник з географії. У 7 класі ви поглиблюватимете свої знання з цього предмета. У підручнику вміщено пізнавальну й цікаву інформацію про природу материків і океанів, про різні народи й країни планети, про закономірності розвитку географічної оболонки, у середовищі якої ми живемо та яку маємо оберігати.

Земля - це спільний дім для всіх людей планети, місце їхнього проживання й діяльності. На нашій планеті мешкають мільярди живих організмів, є гори, рівнини, океани, моря, річки, озера, болота, багато корисних копалин і різноманітних мінералів.

Щоб оволодіти необхідними для кожної людини знаннями, дуже важливо навчитися працювати з підручником: уміти аналізувати зміст, визначати головне в тексті, виконувати завдання, користуватися картами, схемами та малюнками. Деякі методи й прийоми ....
автори:
Пестушко В.Ю.
Уварова Г.Ш.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Юні друзі!

Як швидко плине час! Здається, лише вчора ви зробили перші кроки до пізнання нашої Землі. А сьогодні перед вами ще більший і дивовижніший світ географії - географії материків та океанів. Проте перш ніж поринути в нього, дізнаймося, які є джерела знань про материки й океани як об’єкти регіональної фізичної географії. У першому розділі підручника розглянемо деякі загальні географічні закономірності планети Земля: форму й розміри Землі, найголовніші рухи нашої планети, виникнення океанічних западин й великих ділянок суходолу.

Наступний розділ розкриває велич і красу материків тропічних широт — Африки, Південної Америки, Австралії, льодового континенту - Антарктиди й материків Північної півкулі - Північної Америки та Євразії.

Майже три чверті Землі вкрито водою. Це ....

Геометрія

автори:
Погорєлов О.В.
видавництво:
Школяр Київ
рік видання:
2004
Геометрія — це наука про властивості геометричних фігур. Слово "геометрія" - грецьке, у перекладі на українську мову означає "землемірство". Така назва зумовлена застосуванням геометрії до вимірювань на місцевості.

Приклади геометричних фігур: трикутник, квадрат, коло.

Геометричні фігури бувають досить різноманітні. Частина будь-якої геометричної фігури є геометричною фігурою. Об’єднання кількох геометричних фігур є знову геометричною фігурою. На малюнку 2 фігура зліва складається з трикутника і трьох квадратів, а фігура справа — з кола і частини кола. Кожну геометричну фігуру можна уявити складеною з точок. Геометрія широко застосовується на практиці, її треба знати і робітнику, і інженеру, і архітектору, і художнику. Одним словом, геометрію слід знати всім.

Геометрія, що вивчається у школі, називається евклідовою, за ім'ям ....
автори:
Істер О.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Ви починаєте вивчати один з найцікавіших предметів - геометрію. У перекладі з грецької слово геометрія означає землемірство (гео - земля, метрео - міряти). Ця назва пояснюється тим, що виникнення геометрії пов’язане з практичною діяльністю людини. Ще давні єгиптяни та греки близько трьох тисяч років тому вміли виконувати різні вимірювання, потрібні для розмічування ділянок, спорудження будівель, прокладання доріг тощо. У процесі практичної діяльності землемірів, будівельників, астрономів, мореилавців, художників поступово складалися правила геометричних вимірювань, побудов та обчислень.

Пізніше завдяки давньогрецьким ученим Фалесу, Піфагору, Евкліду та іншим дедалі більшу роль у геометрії стали відігравати системи міркувань, які давали змогу доводити нові формули і факти на основі раніше відомих. На початок нашої ери геометрія вже сформувалася як наука, у якій ....
автори:
Мерзляк А.Г.
Полонський В.Б.
Якір М.С.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2015
Любі семикласники!

Ви починаєте вивчати новий шкільний предмет - геометрію. Зверніть увагу, що слова "географія" та "геометрія" мають однакову частину - "гео", що в перекладі з грецької означає "земля". Проте якщо на уроках географії в б класі ви дійсно займалися землеописом ("графія" грецькою - "опис"), то на уроках геометрії вам не доведеться займатися землемірянням ("метрео" грецькою - "міряти").

Геометрія - одна з найдавніших наук. Її назву можна пояснити тим, що зародження та розвиток геометрії були тісно пов’язані з різноманітною практичною діяльністю людини: розмічанням меж земельних ділянок, будівництвом шляхів, зрошувальних каналів та інших споруд, тобто геометрія, як говорять у таких випадках, була прикладною наукою. Поступово, крок за кроком людство накопичувало знання, і геометрія перетворилася на ....
автори:
Бурда М.І.
Тарасенкова Н.А.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2015

Дорогі учні!

Ви починаєте вивчати новий предмет, який називається геометрія. Це слово грецьке. У перекладі українською воно означає землемірство ("ге" з грецької - "земля", а "метрео" - "міряю"). Така назва зумовлена тим, що зародження геометрії пов'язане з вимірюваннями на місцевості.
У Стародавньому Єгирті 6 тисяч років тому існували правила, за якими вимірювали відстані, визначали площі земельних ділянок, будували зрошувальні канали, грандіозні храми і піраміди. До нас дійшли єгипетські папіруси і стародавні вавилонські тексти, які свідчать, що вже за 2 тисячі років до н. е. людству були відомі деякі геометричні формули.
Греки запозичили знання в єгиптян, з якими вели торгівлю, доповнили, узагальнили їх і привели в систему. Особливо багато для розвитку геометрії зробив давньогрецький учений Евклід, який жив у ....

Зарубіжна література

автори:
Міляновська Н.Р.
видавництво:
Видавництво Астон
рік видання:
2015
ДРУЗІ-СЕМИКЛАСНИКИ!
Ми вже два роки поспіль вивчали з вами художні твори зарубіжних авторів. І, мабуть, кожного з вас захопили прочитані у попередніх класах книги про морські пригоди, фантастичні подорожі чи надзвичайні випробування. Але досі ми сприймали ці твори ніби відсторонено: як цікаві, але чужі переживання та життєві труднощі, що випали на долю і дорослих, і дітей.

У програмі із зарубіжної літератури для 7 класу багато уваги приділено визвольній боротьбі як наших предків, так й інших народів, зображенню трагічних подій війни. На жаль, те, що зовсім недавно було для нас далекою історією, сьогодні стало реальністю. Ми усі сподіваємося, що важкі часи скоро минуть і ми знову радітимемо спокійному життю, не боятимемося прийдешнього дня і насолоджуватимемося найкращими взірцями світової літератури.<....
автори:
Ніколенко О.М.
Конєва Т.М.
Орлова О.В.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015
ЛИЦАРЯМ XXI СТОЛІТТЯ
Україна жде лицарів духу!
Іван Франко Кожна епоха породжує своїх героїв. У добу античності люди захоплювалися мужністю Прометея й Геракла, майстерністю Дедала та Пігмаліона, сміливістю Ікара й Орфея... На зміну їм в епоху Середньовіччя прийшли Робін Гуд і його товариші, хоробрі лицарі й прекрасні дами...

У XXI ст. теж потрібні герої — справжні лицарі, віддані своїй батьківщині й ідеалам справедливості, честі, краси та добра. Дух лицарства нині налає в серцях тих, хто любить Україну й прагне бути корисним. Ми всі лицарі (чи лицарки), коли йдеться про захист рідної країни, її незалежність і процвітання.

Лицарська культура далеких часів залишила нам чудові вірші й романи, полотна художників і собори. А що залишимо після ....
автори:
Волощук Є.В.
Слободянюк О.М.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
ПУТІВНИК ДО ПІДРУЧНИКА
Цей підручник продовжує шкільний курс зарубіжної літератури. Уміщені в ньому художні твори допоможуть вам розширити уявлення про світ і краще зрозуміти самих себе. Є в підручнику й спеціальні рубрики, опрацьовуючи які, ви навчитеся вдумливого й творчого читання. Ознайомтеся з ними.

Рубрика "Літературознавча довідка" містить визначення літературознавчих понять.

Рубрика "Літературна кухня" розкриває художні й композиційні особливості літературних творів, пояснює певні літературні явища.

Рубрика "Коментар архіваріуса" висвітлює зв’язки між літературними сюжетами та історичними подіями; розповідає про те, як було створено й опубліковано художні твори.

Рубрика "Цікаві подробиці" містить додаткові відомості про долю і творчість митців.

Рубрика "Український мотив" виявляє зв’язки життя й творчого доробку ....

Інформатика

автори:
Морзе Н.В.
Барна О.В.
Вембер В.П.
Кузьмінська О.Г.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2015
Дорогий Друже!

Ти продовжуєш вивчати цікавий і захопливий предмет - інформатику. Ти вже ознайомився із сучасними комп’ютерами та різними пристроями для підтримки інформаційних процесів; умієш використовувати різні програми для створення й опрацювання текстів, зображень, об’єктів мультимедіа, презентацій; навчився створюватита виконувати алгоритми в середовищі Скретч. А ще ти вмієш шукати інформаційні матеріали в мережі Інтернет і використовуєш сайти глобальної мережі для навчання та свого розвитку. Проте це ще далеко не все що потрібно сучасному школяреві який прагне бути успішним.

Цей підручник допоможе тобі продовжити вивчення інформатики. Він складається із чотирьох розділів. У першому розділі ти навчишся використовувати мережу Інтернет для електронного листування. У другому - для опису та дослідження різних об’єктів ....
автори:
Ривкінд Й.Я.
Лисенко Т.І.
Чернікова Л.А.
Шакотько В.В.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2015
ШАНОВНІ СЕМИКЛАСНИКИ!
Цього павчального року ви продовжите вивченпя дуже цікавого та важливого предмета - інформатики.

У попередніх класах ви вже навчилися працювати з об’єктами операційної системи комп’ютера, з графічними, текстовими та мультимедійними даними, знаходити відомості в Інтернеті, складати алгоритми для виконавця Рудий кіт.

На уроках інформатики в 7-му класі ви продовжите ознайомлення з послугами Інтернету, навчитеся користуватися електронною поштою. Для виконавця алгоритмів ви будете складати алгоритми з повторенням і розгалуженням. Ви ознайомитеся з поняттям моделі та навчитеся розробляти інформаційні моделі, створювати та використовувати електронні таблиці, будувати діаграми та інше. Уміння застосовувати набуті знання в навчальній діяльності та в життєвих ситуаціях ви відпрацюєте під час розв’язування компетентнісних задач і виконання ....

Історія України

автори:
Гісем О.В.
Мартинюк О.О.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2015
Юні друзі!
Книга, яку ви тримаєте в руках, допоможе вам дізнатися про події, що відбувалися на українських землях у період середньовічної історії.

На сторінках підручника перед вашими очима постануть хоробрі князі, мудрі діячі церкви і талановиті майстри. У вас буде можливість зазирнути за завісу часу й спробувати зрозуміти дії та вчинки людей, які жили задовго до вашого народження. Дізнавшись про їхній внесок у події українського Середньовіччя, ви зможете переконатися, як багато вони зробили для своєї Батьківщини. Це дозволить вам зрозуміти, що в той складний і далекий час закладалися підвалини майбутньої незалежної України.

Отже, запрошуємо вас до цікавої і захоплюючої подорожі шляхами середньовічної України. Нехай вашим путівником у ній стане цей підручник.

Перш ніж ....
автори:
Свідерський Ю.Ю.
Романишин Н.Ю.
Ладиченко Т.В.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015
Шановні семикласники!

Україна - велика й прекрасна європейська держава з багатою й цікавою історією. Відомо, що Батьківщину, як і матір, не вибирають, вона - одна на все життя, тому знати про неї, а отже, і про себе, варто якомога більше. Допомагає в цьому історія - наука, яка значною мірою формує світогляд людини.

Іноді можна почути, що "історія - це минуле, далеке, те, що не стосується сьогодення". Насправді це не так: історичні знання допомагають робити свідомий вибір, передбачати майбуття, вести дискусії, залучаючи аргументи, які можуть спростувати перекручення, дати оцінку тим чи іншим подіям. Поза сумнівом, усе це вимагає знань і досвіду, яких набувають не лише на уроках, а й самостійно за допомогою позакласного читання, додаткових навчальних матеріалів, ....
автори:
Власов В.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
ДОРОГІ ДРУЗІ
Цього навчального року ви стали семикласниками, що, звичайно, сповнює вас відчуття самоповаги й упевненості. Ще б пак! Школа тепер для вас така передбачувана. Ви добре знаєте, що кожен навчальний рік дарує вам знайомство з новими предметами. А ті, з якими ви ознайомилися раніше, тепер треба буде вивчати ґрунтовніше й глибше. Кожен з вас уже має улюблені предмети та улюблених учителів. Досвід шкільного життя не раз переконував: у навчанні так багато залежить від вас самих - від вашого бажання вчитися, від зосередженості й наполегливості, сумлінності та відповідальності. Ви дорослішаєте, і це означає, що у своєму мовленні дедалі частіше вживаєте займенник "ми" стосовно себе й тих дорослих, які вас оточують: батьків, їхніх і ваших друзів та знайомих, сусідів, мешканців ....

Німецька мова

автори:
Сотникова С.І.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2015
Юний друже!

Цього року ти продовжиш знайомство з німецькою мовою, з людьми, які нею говорять, з життям і традиціями німецькомовних країн. Ти дізнаєшся, як живуть і вчаться твої однолітки у Німеччині, чим вони захоплюються, а також навчишся розповідати про своїх друзів і рідних, про своє шкільне життя, про своє житло й місце проживання, заняття спортом, кулінарні звички та покупки, свята і традиції, природу та довкілля.

У цьому підручнику ти зустрінеш уже відомих тобі персонажів і познайомишся з новими людьми, містами, традиціями та звичками німецького народу. Використовуючи матеріал уроків, ти зможеш порівняти різні сфери життя в Німеччині та Україні і збагатити себе новими знаннями.

Підручник включає завдання та вправи з розвитку читання, аудіювання, письма й ....

Українська література

автори:
Авраменко О.М.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015
Шановні семикласники! Перед вами підручник з української літератури, з яким працюватиме протягом цього навчального року. Українську літературу як навчальний предмет ви вивчали в 5 і 6 класах, опановуватимете її й до кінця навчання в школі. Цей предмет є не тільки науковою, а й мистецькою дисципліною, адже художній твір — це явище мистецтва.

Чим відрівняється фотографія від картини, а опис історичних подій у підручнику від опису тих же подій у художньому літературному творі? Передусім, звичайно, способом зображення. Адже як і на картині, так і в художньому літературному творі основну роль відіграють творча уява й фантазія митця, а фотографія й підручник — це, по суті, відображення нашої дійсності. Порівняйте різне словесне зображення вітру й переконайтеся н цьому.
автори:
Коваленко Л.Т.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2016
Для багатьох сучасних школярів художній твір також може здаватися справжнім лабіринтом. Адже не всі вміють його правильно читати, розуміти думки, які хотів передати автор, розпізнавати художні засоби, якими він скористався для вираження своїх ідей. У цьому разі підручник стане своєрідною ниткою Аріадни, що вестиме тебе таємничими стежками літературного твору.

Ти вже знаєш, що читання художньої літератури - це не тільки розвага, але й складна робота, яка потребує значних зусиль. Найкращих успіхів і найбільшої насолоди досягне-лише той із вас, хто постійно тренуватиме себе в умінні "розкодовувати" авторський задум. Тому перша порада: не гортай непрочитаними сторінки, які тобі можуть здатися на перший погляд нецікавими. Пам’ятай: жодне слово у творі не є випадковим, воно звернене до тебе, у ньому ....
автори:
Міщенко О.І.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Дорогі семикласники!
Цього року ви маєте чудову нагоду продовжити розпочату в попередніх класах мандрівку сюжетними лабіринтами найкращих творів українських письменників. На вас чекають прозові й поетичні історії про хоробрих і полохливих, веселих і сумних, кумедних і страшних, реальних і фантастичних героїв. Ви зможете вивчити напам’ять вірші й пісні, ознайомитися з біографіями письменників, додати нові записи до свого літературознавчого словника. Попрацювавши з текстами творів та критичними матеріалами, самостійно спробуєте дати відповідь на багато запитань, що обов’язково виникнуть у процесі навчання. Серед авторів, із творчістю яких ознайомитеся цього року, є вже відомі для вас імена. Це Тарас Шевченко, Іван Франко, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Григір Тютюнник. Дізнаєтесь і про таких письменників, як Андрій Чайковський, Михайло Стельмах, Олекса ....

Українська мова

автори:
Глазова О.П.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2016
Українська мова - мова Української Держави, важливий чинник самобутності нашого народу. Мова формує наш розум і духовність. "Стільки поколію" до тебе плекали цю мову, стільки скарбу духовного вклали в рідне слово!" - писав поет Станіслав Тельнюк. Мова - не лише спосіб спілкувань, це форма нашої культури.

Здобуваючи знання, ви переживатимете інтелектуальні почуття здивування, цікавість, допитливість, здогад, упевненість. Спілкуючись із людьми, відчуватимете задоволення, симпатію, радість, вдячність. Розбиратися в почуттях, називати їх, керувати ними теж навчатиме вас цей підручник.

Найважливішими людськими почуттями є любов до своєї сімї та до Батьківщини. Підручник сповнюватиме вас гордістю за героїчне минуле рідної землі, навчатиме поваги до сили духу, незборимості, працьовитості українського народу, упевненості в Його майбутньому. А головне - гідності юного громадянина ....
автори:
Єрмоленко С. Я.
Сичова В.Т.
Жук М.Г.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2015

Друзі-семикласники !

З кожним роком ви вдосконалюєте свої знання з української мови. Умієте усно й письмово висловити думку, сприйняти, переказати й створити текст, грамотно оформити документ (заяву, доручення), умісте написати замітку в газету, листа товаришеві...

Ви вчитеся ставити запитання й відповідати на них, просити й дякувати, обурюватись і захоплюватись. Щоб усі ваші наміри и думки знайшли точне вираження в словах, граматичних формах і зв’язках, ви масте знати закони мови. Адже від різного мовного вбрання, у яке вдягається ваша думка, залежить, як вас чутимуть, сприйматимуть і розумітимуть, тобто залежить успіх вашого спілкування з людьми.

Мабуть, ви зрозуміли: вивчення української мови - тривалий процес. Він не обмежується здобутими знаннями про звуки мови, будову слова, творення ....
автори:
Заболотний О.В.
Заболотний В.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Дорогі семикласники!
Цього навчального року ви продовжите вивчати один з найбільших розділів мовознавства - "Морфологію". Зокрема, дізнаєтеся багато нового про дієслово, прислівник, службові частини мови та вигук. Ваші зусилля обов’язково увінчаються успіхом, ви матимете задоволення від уміння грамотно писати та красномовно висловлюватися.

Опрацювання кожного параграфа радимо розпочинати зі вступної вправи - невеликого дослідження. Потім бажано уважно прочитати теоретичні відомості, осмислити їх, переказати своїми словами. А виконавши різноманітні тренувальні вправи, ви закріпите свої знання, а також дізнаєтеся багато цікавого про навколишній світ, стосунки між людьми, історію та культуру.

Сподіваємося, що вам сподобаються завдання з позначками "Попрацюйте в парах", "Коло думок", "Поспілкуйтеся", "Життєва ситуація". Окремі з них виконуються колективно й за певними правилами, ознайомитися з ....

Фізика

автори:
Бар’яхтар В. Г.
Довгий С.О.
Божинова Ф. Я.
Горобець Ю.І.
Ненашев І.Ю.
Кірюхіна О.О.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2015
Дорогі друзі!
Цього навчального року починається ваша подорож світом нової для вас науки - фізики. Ви будете спостерігати явища природи, проводити справжні наукові експерименти й на кожному уроці робити власні маленькі відкриття.

Вам зустрінуться не тільки добре відомі з курсу природознавства поняття: "фізичне тіло", "речовина", "атоми", "молекули", "дифузія", "механічний рух",- а й багато нових.

Жодна справжня подорож не буває легкою, але ж скільки нового ви дізнаєтеся про світ навколо! А підручник, який ви тримаєте в руках, стане для вас надійним помічником.

Будьте уважними й наполегливими, вивчаючи зміст кожного параграфа, і тоді ви зможете зрозуміти суть викладеного матеріалу та застосувати здобуті знання в повсякденному житті.

Зверніть увагу на те, що параграфи ....
автори:
Сиротюк В.Д.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2015
Ви починаєте опановувати новий предмет - фізику. Вивчати науку фізику нелегко. Для цього потрібно ознайомитися з багатьма явищами і процесами, які відбуваються в навколишньому світі, навчитися їх пояснювати. Ви пізнаєте велику кількість об’єктів, що вас оточують у школі, на вулиці, удома, виконаєте багато дослідів і спостережень, розв'яжете чимало задач, навчитеся користуватися приладами, що застосовуються в побуті, на виробництві, у транспорті тощо.

Засвоїти фізику вам допоможе цей підручник, який буде вірним супутником протягом усього навчального року. Отже, БЕРЕЖІТЬ ЙОГО! У підручнику є багато ілюстрацій, що допоможуть краще зрозуміти матеріал, описано досліди, які ви зможете виконати самостійно або з допомогою вчителя, наведено спостереження, які допоможуть краще зрозуміти фізичний зміст явищ, що вивчаються.

Основний матеріал, який потрібно ....

Хімія

автори:
Григорович О.В.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2015
Знайомство з підручником

Ви починаєте вивчати одну з найчудовіших наук - хімію. Вона надає ключ до пізнання багатьох природних явищ і розгадок таємниць природи. Разом із біологією та фізикою хімія належить до числа наук, що вивчають природу та зміни в ній. Навколо нас відбувається безліч хімічних процесів, унаслідок яких одні речовини перетворюються на інші. Більшість хімічних реакцій майже непомітні, але деякі з них ви можете спостерігати: як горить багаття або газ у печі, як іржавіє залізний цвях або як жовтіє листя на деревах восени. Для того щоб зрозуміти сутність процесів, що відбуваються навколо, і навчитися ними керувати, людині необхідні знання з хімії.

Починаючи вивчати хімію, ознайомтеся зі своїм підручником. Зверніть увагу на його структуру і зміст. ....
автори:
Попель П.П.
Крикля Л.С.
видавництво:
ВЦ Академія
рік видання:
2015
У цьому навчальному році ви починаете вивчати надзвичайно цікаву науку - хімію. Хіміки створюють нові матеріали різноманітного призначення, ліки, косметичні засоби, вдосконалюють виробництво металів і добрив, переробку металічних руд, нафти, газу, промислових і побутових відходів. Людство використовує досягнення хімії для поліпшення умов життя, збереження природи для майбутніх поколінь. Нині жодна людина не може обійтися без знань, які надає ця наука.

Хімія охоче розкриває свої таємниці всім, хто цікавиться нею і прагне зрозуміти, що таке речовина, як і чому одні речовини перетворюються на інші. Ця наука має свої закони, логіку, мову.

Кожен із вас навчиться спостерігати за речовинами під час хімічних дослідів, зіставляти побачене й почуте з прочитаним у підручнику, аналізувати й робити висновки. Хімія допоможе вам ....
автори:
Ярошенко О.Г.
видавництво:
ТОВ Сиция
рік видання:
2015
ДОРОГІ СЕМИКЛАСНИКИ!
На уроках природознавства відбулося ваше перше ознайомлення з хімією. Ця природнича наука цікава і надзвичайно важлива для людства. Завдяки її досягненням людина пізнає навколишній світ, робить своє існування безпечним при поводженні з речовинами на заняттях із хімії, у побуті і на виробництві.

Цей підручник допоможе кожному з вас розпочати цілеспрямоване та успішне формування хімічних знань. На його сторінках на вас чекає пояснення нового матеріалу, опис дослідів, різноманітні завдання і серед них ті, що стосуються власноручного виконання хімічного експерименту, спостережень, вимірювань. Тобто ви постійно будете застосовувати методи наукових досліджень, завдяки яким у майбутньому можете стати хіміками.

Кожний параграф розпочинається короткою інформаційною довідкою про те, які основні вимоги до ваших навчальних досягнень із хімії допоможе ....
автори:
Ярошенко О.Г.
видавництво:
УОВЦ Оріон
рік видання:
2016
ЮНІ ДРУЗІ!
У цьому навчальному році ви продовжите вивчення королеви природничих наук - хімії. Насамперед з’ясуєте будову атома й структуру періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Крім того, дізнаєтеся про кількісні відношення речовин у хімічних реакціях, механізми утворення хімічних зв’язків. Це досить непростий навчальний матеріал, але водночас такий необхідний для пізнання навколишнього світу, формування предметних компетентностей у хімії. їх ви зможете реалізувати під час ознайомлення з основними класами неорганічних сполук, якими завершується курс хімії 8 класу.

Щоб вивчення хімії у 8 класі було для вас зрозумілим і доступним, підручник має таку структуру: текст параграфа - сторінка природодослідника - сторінка ерудита - стисло про основне - знаємо, розуміємо - застосовуємо.

Тексту параграфа передує ....