Каталог підручників і відповідей (ГДЗ) за 8 клас

Каталог підручників і відповідей (ГДЗ) за 8 клас

Алгебра

автори:
Мерзляк А.Г.
Полонський В.Б.
Якір М.С.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2008

Від авторів
ЛЮБІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!


У цьому навчальному році ви продовжуватимете вивчати алгебру. Сподіваємося, що ви встигли полюбити цю важливу і красиву науку, а отже, з інтересом будете засвоювати нові знання. Ми маємо надію, що цьому сприятиме підручник, який ви тримаєте.

Ознайомтеся, будь ласка, з його структурою.

Підручник розділено на три параграфи, кожний з яких складається з пунктів. У пунктах викладено теоретичний матеріал. Особливу увагу звертайте на текст, виділений жирним шрифтом. Також не залишайте поза увагою слова, надруковані курсивом.

Зазвичай виклад теоретичного матеріалу завершується прикладами розв’язування задач. Ці записи можна розглядати як один з можливих зразків оформлення розв’язання.

До кожного пункту підібрано задачі для самостійного ....
автори:
Бевз Г.П.
Бевз В.Г.
видавництво:
Зодіак-ЕКО
рік видання:
2008

Дорогі восьмикласники!

Цей підручник — продовження підручника з алгебри, за яким ви працювали в 7 класі. Він містить виклад теорії, задачі та вправи, "Завдання для самостійної роботи", "Тестові завдання", "Типові завдання до контрольної роботи" тощо.

Користуючись підручником, ви значно розширите свої математичні знання й уміння. Якщо досі вам були відомі з алгебри тільки раціональні числа, цілі вирази і лінійні рівняння, то у 8 класі ви опануєте дійсні числа, раціональні вирази і квадратні рівняння. Отже, навчитесь розв’язувати багато і таких задач, які досі розв’язувати не вміли. Вивчаючи теоретичний матеріал, звертайте увагу на слова, надруковані курсивом, — це нові алгебраїчні терміни. Ви повинні усвідомити, що вони означають, і запам’ятати їх. Виділені жирним шрифтом речення ....
автори:
Бевз Г.П.
Бевз В.Г.
видавництво:
ФОЛІО
рік видання:
2016

ШАНОВНІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ Й ВОСЬМИКЛАСНИЦІ!

У цьому році ви продовжуєте вивчати алгебру - одну з важливих і цікавих галузей математики. Довгий час алгеброю називали науку про розв'язування рівнянь. Згодом, коли рівняння почали записувати за допомогою символів, алгебра все більше ставала спеціальною мовою. Роль цієї мови з часом зростала, вона робилася набагато важливішою від розв'язування рівнянь. Тоді почали говорити, що алгебра - це спеціальна символічна мова. З цього приводу відомий математик Д. Пойя писав: "Алгебра - це мова, що користується не словами, а лише математичними символами. Якщо ця мова символів нам знайома, то на неї можна перекласти цікаві для нас вирази повсякденної мови".

Рівняння потрібні, щоб розв’язувати задачі, зокрема практичного характеру, перетворювати вирази необхідно для того, ....
автори:
Істер О.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016
Шановні вчителі!
Пропонований підручник містить велику кількість вправ; вправи більшості параграфів подано "із запасом". Тож обирайте їх для використання на уроках і позаурочних заняттях та як домашні завдання залежно від поставленої мети, рівня підготовленості учнів, ступеня диференціації навчання тощо.

"Вправи на повторення курсу алгебри 7 класу" допоможуть діагностувати вміння й навички учнів з алгебри за попередній рік та повторити навчальний матеріал. Додаткові вправи рубрики "Завдання для перевірки знань" призначено для учнів, які впоралися з основними завданнями раніше за інших учнів. Правильне їх розв’язання вчитель може оцінити окремо. Вправи для повторення розділів можна запропонувати учням під час узагальнюючих уроків або під час повторення і систематизації навчального матеріалу в кінці навчального року. Задачі підвищеної складності та "Цікаві задачі ....
автори:
Мерзляк А.Г.
Полонський В.Б.
Якір М.С.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2016
ЛЮБІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!
У цьому навчальному році ви продовжуватимете вивчати алгебру. Сподіваємося, що ви встигли полюбити цю важливу й красиву науку, а отже, з інтересом будете опановувати нові знання. Ми маємо надію, що цьому сприятиме підручник, який ви тримаєте в руках.

Ознайомтеся, будь ласка, з його структурою.

Підручник поділено на три параграфи, кожний з яких складається з пунктів. У пунктах викладено теоретичний матеріал. Найважливіші відомості виділено жирним шрифтом і курсивом.

Зазвичай виклад теоретичного матеріалу завершується прикладами розв’язування задач. Ці записи можна розглядати як один із можливих зразків оформлення розв'язання.

До кожного пункту дібрано завдання для самостійного розв'язування, приступати до яких радимо лише після засвоєння теоретичного матеріалу. Серед завдань є як ....

Англійська мова

автори:
Биркун Л.В.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

Dear friends,

You all know this English proverb: A good beginning makes a good ending, so if from the very first week of your study you will start exploring this coursebook, you will make a great progress in English.

First you are suggested to review the main themes you learned last year.

Then you will learn more about Ukraine and Great Britain, their geographical situation, landscapes, resources, climate, plant and animal world, the population and the wonders of the nature of both countries.

You will speak more about everyday life of teenagers, about their relationships, work and leisure time, about types of schools and school life, about what your peers read, write, ....
автори:
Карпюк О.Д.
видавництво:
Видавництво Астон
рік видання:
2016
Підручник для 8-го класу загальноосвітніх навчальних закладів
автори:
Несвіт А.М.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Мій давній щирий друже!


Які почуття викликає в тебе свято Першого дзвоника? Спогади про тепле ласкаве літо чи передчуття дивовижних вражень, що очікують тебе попереду? Можливо, ти зараз сидиш за комп'ютером і пишеш листа своєму товаришу, який перебуває за сотні кілометрів від тебе. Хіба не правду кажуть, що сучасні технології роблять світ меншим, а людей - ближчими? І це не випадково, адже твоє покоління - це покоління мобільних телефонів та Інтернету, покоління епохи масової інформації.

Я хочу запропонувати тобі підготувати "Книгу року", крокуючи сторінками нашого підручника. Кожна тема, яку ми будемо вивчати, знайде своє відображення в ній, а можливо, якісь сторінки до неї ти запропонуєш сам.

Разом із головними героями підручника ти побуваєш ....

Біологія

автори:
Базанова Т.І.
Павіченко Ю.В.
Шатровський О.Г.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2008
Підручник, який ви тримаєте у руках поведе вас шляхами пізнання живої природи та її краси. Завдяки цьому підручнику ви познайомитесь із живими організмами, процесами їхньої життєдіяльності, їхньою будовою та процесом розмноження. Також ви довідаєтесь, як змінювались тварини в процесі еволюції та зосередитесь на середовищі їх існування. Цей підручник навчить вас розрізняти шкідливі і корисні організми, як саме впливають вони на організм людини і яку несуть користь чи загрозу. Дізнаєтесь, які тварини знаходяться на стадії знищення і які заходи для збереження та охорони потрібно застосовувати. Наш підручник поведе вас у незвідану подорож захоплюючим тваринним світом – світом самовдосконалення та пізнання.
автори:
Запорожец Н.В.
Влащенко С.В.
видавництво:
АН ГРО ПЛЮС
рік видання:
2008

Привіт!

Якщо ви читаєте ці рядки, то у ваших руках джерело пізнання природи, книга, яка допоможе вам поринути у світ живих істот, доторкнутися до таємниць їх існування.

Вивчаючи курс «Біологія», ви познайомитеся з тваринними організмами, дізнаєтеся про їхню будову та різноманітність, життєдіяльність та середовище існування; зрозумієте, як ускладнювалися тварини в ході еволюції.

Ця книга навчить вас відрізняти корисні для людини види від шкідливих; створювати комфортні умови існування першим і обмежувати діяльність других; дбайливо ставитися до організмів, яким загрожує вимирання, охороняти їх.

Вас чекає цікава подорож у світ тварин, у світ пізнання, розвитку та самовдосконалення.

Бажаємо успіхів!
автори:
Матяш Н.Ю.
Остапченко Л.І.
Пасічніченко О.М.
Балан П.Г.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Дорогі восьмикласники!

У попередніх класах ви вивчали біологію рослин, грибів, бактерій і тварин. Цього року ви здобуватимете знання про організм людини. Знання основ наук про людину розкриють вам особливості будови і функцій свого організму, важливість збереження здоров’я, допоможуть організувати здоровий спосіб життя. Під час засвоєння цих знань ви переконаєтеся, що здоров’я є найбільшою індивідуальною і соціальною цінністю. Це те, що дає змогу людині активно жити: учитися, працювати, захоплюватися улюбленою справою.

З метою кращого засвоєння змісту підручника матеріал у ньому поділено на теми і параграфи. Прочитайте назву теми та інформацію про те, про що ви в ній дізнаєтеся. Зверніть увагу на завдання і запитання рубрики Пригадайте. Вони допоможуть вам пригадати матеріал, засвоєний раніше, ....
автори:
Межжерін С.В.
Межжеріна Я.О.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

ЮНИЙ ДРУЖЕ!

Ти починаєш вивчати науку про тварин — зоологію (від грец. зоон — тварина, логос — вчення). У цьому тобі допоможе підручник, який тримаєш у руках.

Підручник — не книжка для читання. Тобі слід навчитися працювати з ним так, щоб швидко знаходити потрібну інформацію, виділяти і запам'ятовувати головне. Наприкінці кожного параграфа наведено терміни й поняття. Ті, які виділено, необхідно запам’ятати. Текст, вміщений на кольоровому фоні, потребує особливої уваги.

Щоб повторити вивчене і з’ясувати, як засвоєно матеріал, тобі варто відповісти на запитання, наведені наприкінці параграфа. Виконання лабораторних робіт і робота з натуральними об’єктами допоможуть набути практичних умінь і навичок, необхідних для вивчення тваринного світу.

Запитаннями рубрики ....
автори:
Міщук Н.Й.
видавництво:
Тернопіль: Підручники і посібники
рік видання:
2016

Шановні восьмикласники!

Цьогоріч предметом вивчення біології є людина. Сподіваємося, вам буде цікаво поглибити свої знання про будову організму людини як цілісної біологічної системи, що функціонує в умовах природного та соціального середовища. Набуті вами знання будуть потрібні не лише для того, щоб стати освіченими, а й для формування свідомого ставлення до свого організму. Ви дізнаєтесь, які складні процеси протікають у ньому, як легко їх порушити, але важко відновити. Усвідомите, що берегти здоров’я, жити в гармонії із самим собою, іншими людьми та природою — це життєва необхідність кожного з нас.

Вивчення біології стане більш захопливим завдяки виконанню лабораторних досліджень, які навчать вас спостерігати, працювати з мікроскопом, лабораторним обладнанням. Справжніми експериментаторами ви відчуєте себе, виконуючи дослідницький практикум. ....
автори:
Серебряков В.В.
Балан П.Г.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2008

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ

Сьогодні ви починаєте вивчати новий розділ біології - науку про тварин — зоологію. Мабуть, важко уявити собі життя без цих істот: хтось із вас утримує вдома собак або котів, декоративних пташок чи акваріумних риб. Усі вони - представники царства Тварини. Наш підручник ознайомить вас з різноманітним і цікавим світом тварин, що мешкають на планеті Земля, і насамперед з мешканцями нашої Батьківщини - України. Ви дізнаєтеся про види, від яких людина має чималу користь, а також про ті, що завдають шкоди 'її господарству, переносять збудників небезпечних захворювань, про зв’язки тварин між собою й довкіллям.

Сподіваємося, що цей підручник не тільки дасть вам нові знання, а й допоможе краще зорієнтуватися в інформації, ....

Всесвітня історія

автори:
Гісем О.В.
Мартинюк О.О.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Шановні учні!

Цього року ви продовжите вивчати курс всесвітньої історії. Як ви вже знаєте з досвіду попередніх років, запорукою успішної роботи на уроках і вдома є вміння працювати з підручником. Перед тим як розпочати роботу, необхідно за змістом підручника познайомитися із його структурою.

Матеріал підручника поділений на шість розділів, кожен з яких містить декілька параграфів, які, у свою чергу, складаються з окремих пунктів. У тексті ви зустрінете виділені слова і дати, а також тлумачення основних термінів і понять. На них слід звернути особливу увагу.

Краще засвоїти навчальний матеріал допоможуть історичні документи, ілюстрації, карти і схеми. Працюючи з параграфом, необхідно уважно прочитати вміщені до нього документи і відповісти на запитання до них. Розглядаючи ілюстрації, обов&....
автори:
Д'ячков С.В.
Литовченко С.Д.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Шановні школярі!

Навчальна книга, яку ви тримаєте в руках, допоможе зрозуміти складний, але дуже цікавий період історії людства, що настав після Середніх віків. Історія цього часу характеризується подальшим розвитком людської цивілізації, складними процесами в державі й суспільстві, яскравістю історичних постатей.

Перш за все ознайомимося з тим, як працювати з підручником. Він містить шість розділів, розподілених на ЗО параграфів. Кожен розділ починається зі вступу, у якому розкрито найважливіші особливості історичних подій і процесів, що висвітлені в цьому розділі. Перед параграфом автори підручника формулюють і звертають увагу школярів на головну навчальну проблему, якій

присвячений матеріал (^^). Варто також знайти відповіді на запитання, розміщені на початку кожного параграфа. Це допоможе пригадати раніше вивчені історичні події та явища, а ....
автори:
Ліхтей І.М.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2008

ВІД АВТОРА

Пам'ятаєте, як ви мріяли про те, щоб здійснити подорож у минуле, поринути в сиву давнину? Уже третій рік ви вивчасте історію і знаєте, як розвивалося людство в давні часи і середні віки. Народжувалися і зникали стародавні цивілізації, складалися системи писемності, формувалися світові релігії. Стародавня Греція і Римська держава збагатили світову культуру творами з літератури образотворчого мистецтва.

В епоху Середньовіччя майже сформувалася сучасна карта світу. У Західній Європі відбувалося становлення і розвиток таких держав, як Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, країн Скандинавського півострова; у Східній І Центральній Європі — Візантійської імперії, Московського князівства, Литви, Польщі Угорщини. Невід'ємною частиною цього періоду є історія Київської Русі  Галицько-Волинського князівства. Розвивалася економіка, зростали міста, створювалися стани і станові монархи, ....
автори:
Подаляк Н.Г.
Лукач І.Б.
Ладиченко Т.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Дорогі восьмикласники!

Ви розпочинаєте вивчати Новий час — період, що тривав у Європі

понад п’ятсот років: від Великих географічних відкриттів — до початку Першої світової війни, яка вибухнула в 1914 р.

Нерідко XVI - першу половину XVII ст. називають добою «великого прориву». І це не випадково. Завдяки Великим географічним відкриттям європейці ознайомилися з невідомими раніше землями й народами, перед ними розкрилися нові життєві горизонти. Почалося розселення європейців у заморські країни та освоєння ними далеких територій. Зв’язки між континентами розширилися, змінивши уявлення людей про навколишній світ і про самих себе.

Нові явища рішуче вторгалися в економіку та суспільне життя. Феодальні відносини поступово втрачали панівні позиції, а на зміну ....

Географія

автори:
Булава Л.М.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Шановні восьмикласники!

Підручник, який ви тримаєте в руках, є логічним продовженням серії підручників нового покоління, які відповідають сучасним вимогам викладання географії.

Автор подбав про те, щоб підручник був цікавим і зручним. Він розкриє перед вами дивовижний світ природи нашої Батьківщини.

Перед вивченням кожного параграфа слід відновити здобуті раніше географічні знання й відповісти на запропоновані запитання.

Параграф підручника містить текст, обов’язковий для вивчення. Основні поняття й терміни, які вам слід запам’ятати, виділені особливим шрифтом. У межах тексту параграфа ви зустрінете запитання та завдання, які слід виконати під час роботи над темою. Вони допоможуть вам з’ясувати, як ви зрозуміли опрацьований матеріал. Важливу роль у підручнику відіграють ілюстрації — ....
автори:
Дитчук І.Л.
Заставецька О.В.
Брущенко І.В.
видавництво:
Запоріжжя Прем’єр
рік видання:
2008

ДОРОГІ ДРУЗІ!

У 8 класі ви продовжите вивчати географію. Тепер на вас чекає пізнання простору рідної країни. Вивчення географії України дає можливість пізнати об’єкти, процеси і явища, які відбуваються в нашій державі.

Ви ознайомитесь з фізико-географічними особливостями території України: географічним положенням, геологічною будовою, рельєфом і корисними копалинами, кліматом і внутрішніми водами, ґрунтово-рослинним покривом і тваринним світом. Ви довідаєтесь, як поєднуються природні компоненти на різних територіях, як впливає на них людина та як має зберігати й відтворювати нашу природу. Таким чином, ви з’ясуєте, чим вирізняються землі нашої Батьківщини на тлі загальноєвропейського і світового простору та що єднає нас зі світом.

Цей курс географії, як і українська мова, українська література та історія України, ....
автори:
Кобернік С. Г.
Коваленко Р. Р.
видавництво:
Київ Літера
рік видання:
2016

Як працювати з підручником

Шановні друзі! У цьому навчальному році ми продовжуємо вивчати географію. У попередніх класах ви ознайомилися з оболонками Землі, природою материків та океанів, прийомами роботи з географічними картами. Курс «Україна у світі: природа, населення» розпочне ваше знайомство з нашою державою. Підручник стане надійним помічником у цьому. Подамо деякі корисні поради, як краще працювати з ним.

Вивчення кожного розділу або великої теми розпочинається з їх анонсування, яке містить інформацію про очікувані результати засвоєння матеріалу та налаштовує на опанування нових знань. Перед кожним параграфом запропоновано рубрику «Пригадайте». Повторення теоретичного матеріалу з попередніх курсів географії або раніше вивчених тем допоможе краще зрозуміти новий матеріал. Під час ознайомлення з текстом параграфа не намагайтеся ....
автори:
Шищенко П.Г.
Муніч Н.Г.
видавництво:
Зодіак-ЕКО
рік видання:
2008

Дорогі друзі!

Географія відкриває вам Землю, країни і людей, які їх населяють, ознайомлює з розмаїттям довкілля і далеких країв, допомагає відчути себе в просторі застерігає від необережного ставлення до природи. У молодших класах ви дізналися про особливості природи материків та океанів. Настав час, глибше пізнати і свою власну державу. Ви живете на території, що мас різноманітні багатства, у звичних для вас природних умовах. Це ваш рідний край - ваша Батьківщина! Звичайно, ви вже багато знаєте про неї. А ще більше дізнаєтесь, коли вивчатимете фізичну географію України,

Пізнавати свою країну вам допоможе підручник з фізичної географії України. У вступній частині висвітлюється, що і як вивчає фізична географія України, як формувалася територія нашої незалежної держави. У розділі «....
автори:
Довгань Г. Д.
Стадник О.Г.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Шановні друзі!

Минулого року під час захоплюючої подорожі материками та океанами ви гідно здолали всі труднощі й перешкоди. Ви мали змогу переконатися в тому, що географія прекрасна й різноманітна, як і життя на нашій планеті.
Однак серед багатьох дивовижних місць на Землі є особливе — рідна країна. Це територія, на якій жили ваші пращури, усе, що оточує вас із перших років життя.
Підручник, який ви тримаєте в руках, допоможе вам краще пізнати свою рідну землю. Цього року ви дізнаєтеся про багату та різноманітну природу України й рідного краю.
Для того щоб успішно працювати з підручником, потрібно знати, як він побудований. Навчальний матеріал у ньому складається з п’яти великих частин — розділів. У межах ....
автори:
Пестушко В.Ю.
Уварова Г.Ш.
Довгань А.І.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016
Шановні юнаки і дівчата!
Вітаємо вас! Минув ще один навчальний рік, а за ним - і швидкоплинне літо. І ось настав час зробити черговий крок у дивовижний світ географи. Ви не новачки в цьому світі. Адже позаду залишилися курси «Загальна географія» та «Материки і океани». Спочатку наша Земля постала перед вами, наче одягнена в різноманітне вбрання — окремі природні оболонки. Ви дізналися про непросте і цікаве «життя» кожної з оболонок, про те, наскільки складними є взаємозв’язки між ними. Поміркуйте знову про роль людини в цих зв’язках і згадайте про бажані й неочікувані зміни природи, якими вона завдячує нам, людям.

Доповнити і поглибити ваші географічні знання, озброїти вас ....

Геометрія

автори:
Бевз Г.П.
Бевз В.Г.
Владімірова Н.Г.
видавництво:
Вежа
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

У сьомому класі ви почали вивчати систематичний курс геометрії, у восьмому класі продовжите її вивчення. І в цьому вам допоможе підручник.

У кожному параграфі підручника є теорія і задачі. Читаючи теорію, основну увагу звертайте на слова, надруковані курсивом і жирним шрифтом.

Курсивом виділено геометричні терміни, назви понять. Потрібно вміти пояснювати їх зміст, наводити відповідні приклади. Жирним шрифтом надруковано важливі геометричні твердження, зокрема теореми. їх треба розуміти, вміти доводити і застосовувати для розв’язування задач. Закінчення доведення теореми позначено значком.

У кожному параграфі підручника виокремлено рубрику «Для допитливих». Вона містить додатковий пізнавальний матеріал і допоможе вам зацікавитися геометрією.

Щоб перевірити, як ви зрозуміли і запам’....
автори:
Апостолова Г.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2008

Шановний учню!

Можливо, на фоні дивовижних досягнень науки і техніки, з якими Ви зустрічаєтеся на кожному кроці, геометрія, що пропонується для вивчення в школі, може здаватися якимось несучасним предметом, зовсім непотрібним у наш час людині, у чиє життя ввійшли комп'ютери, мобільні телефони, цифрові технології.

Так, людство в цілому за останні тисячоліття стало набагато розумнішим. А чи стала розумнішою кожна людина? Сьогодні ми знаємо набагато більше за своїх предків, бо «стоїмо на їхніх плечах». Розвиток людства - це, в першу чергу, розвиток людської думки. Геометрія є своєрідним дзеркалом. унікальною скарбничкою, яка зберігає найвищі досягнення людства, перлини людської думки, які створені впродовж більш як двох тисячоліть наймудрішими його представниками. Оволодіти цими скарбами - це не лише ....
автори:
Бурда М.І.
Тарасенкова Н.А.
видавництво:
Зодіак-ЕКО
рік видання:
2008

Дорогі учні!

У 7 класі ви ознайомилися з властивостями суміжних і вертикальних кутів, паралельних та перпендикулярних прямих, трикутників, з властивостями елементів кола; навчилися застосовувати ознаки рівності трикутників до розв’язування задач та розв’язувати задачі на побудову.

Тепер ви розширите і поглибите свої знання з геометрії. Дізнаєтесь про властивості й ознаки чотирикутників та подібних трикутників, навчитесь знаходити площі трикутників і чотирикутників, спираючись на властивості площі. Ознайомитесь з новими способами обчислення сторін і кутів прямокутних трикутників та виробите вміння застосовувати ці способи на практиці.

Як успішно вивчати геометрію за цим підручником? Весь матеріал поділено на чотири розділи, а розділи - на параграфи. У кожному параграфі є теоретичний матеріал і задачі. Вивчаючи теорію, особливу увагу ....
автори:
Погорєлов О.В.
видавництво:
Школяр Київ
рік видання:
2004

ОЗНАЧЕННЯ ЧОТИРИКУТНИКА

Чотирикутником називається фігура, яка складається з чотирьох точок і чотирьох відрізків, що послідовно їх сполучають. При цьому жодні три з даних точок не повинні лежати на одній прямій, а відрізки, які їх сполучають, не повинні перетинатись. Дані точки називаються вершинами чотирикутника, а відрізки, що їх сполучають,— сторонами чотирикутника.
Вершини чотирикутника називаються сусідніми, якщо вони є кінцями однієї з його сторін. Несусідні вершини називаються протилежними. Відрізки, що сполучають протилежні вершини чотирикутника, називаються діагоналями.
автори:
Істер О.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Шановні восьмикласники!

У цьому навчальному році ви продовжите вивчати геометрію, а підручник, який ви тримаєте в руках, допоможе вам у цьому.

Під час вивчення теоретичного матеріалу вверніть увагу на текст, надрукований жирним шрифтом. Його треба запам’ятати.

У підручнику ви побачите умовні позначення. Чорним кольором позначено номери вправ для розв’язування у класі, а синім - для розв’язування вдома.

Усі вправи розподілено відповідно до рівнів навчальних досягнень. Перевірити свої знання та підготуватися до тематичного оцінювання можна, виконуючи завдання "Домашньої самостійної роботи", які подано в тестовій формі, та "Завдання для перевірки знань". Після кожного розділу наведено вправи для його повторення, а в кінці підручника - "Завдання для перевірки знань ....
автори:
Єршова А.П.
Голобородько В.В.
Крижановський О.Ф.
Єршов С.В.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016
Любі друзі!

У світі геометрії ви вже не почуваєте себе чужинцями: у сьомому класі ви познайомилися з багатьма важливими етапами її розвитку, почали оволодівати її мовою та опановувати її закони. Але геометрію недарма вважають дивовижною наукою: щоразу нова й непередбачувана, вона відкриває свої найкоштовніші скарби лише тому, хто пройнявся її духом і прагне не зупинятися на досягнутому.

У шкільному курсі геометрії можна умовно виділити декілька напрямів. На початковому етапі переважає "геометрія доведень" - ви вперше зустрілися з поняттям доведення, оволоділи його методами й логікою, навчилися отримувати з одних тверджень інші, обґрунтовувати свої висновки. Протягом цього навчального року чільне місце буде відведене "геометрії обчислень". Чимало теорем, які ви будете вивчати, містять формули, що дозволяють отримати нові ....
автори:
Мерзляк А.Г.
Полонський В.Б.
Якір М.С.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2016
Любі восьмикласники!

У цьому навчальному році ви продовжуватиме вивчати геометрію. Сподіваємося, що ви встигли полюбити цю важливу і красиву науку, а отже, з інтересом будете опановувати нові знання. Ми маємо надію, що цьому сприятиме підручник, який ви тримаєте в руках.

Ознайомтеся, будь ласка, з його структурою.

Підручник поділено на чотири параграфи, кожний з яких складається з пунктів. У пунктах викладено теоретичний матеріал. Вивчаючи його, особливу увагу звертайте на текст, який надруковано жирним шрифтом, жирним курсивом і курсивом; так у книзі виділено означення, правила та найважливіші математичні твердження.

Зазвичай виклад теоретичного матеріалу завершується прикладами розв’язування задач. Ці записи можна розглядати як один із можливих зразків оформлення розв’язання.

....

Зарубіжна література

автори:
Волощук Є.В.
Слободянюк О.М.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

ПУТІВНИК ДО ПІДРУЧНИКА

У попередніх класах ви вчилися розуміти художню літературу як мистецтво слова. Тепер, подорослішавши, маєте осягнути її як явище історичне - тобто таке, що розвивається і змінюється разом із суспільством.
Уміщені в підручнику художні твори дадуть вам загальне уявлення про перебіг літературного процесу, про своєрідність кожної художньої доби в розвитку зарубіжного письменства, про розмаїту картину літературного життя від давніх часів до XVIII ст. Завершує підручник частина «Література ХХ-ХХІ століть», у якій ви зможете ознайомитися з популярними художніми творами, пов’язаними з проблемами сучасності.
Читати вдумливо й творчо вам допоможуть різноманітні за змістом рубрики:

«Літературознавча довідка» містить визначення літературознавчих понять;
«Коментар філолога» розкриває художні й ....
автори:
Ковбасенко Ю.І.
Ковбасенко Л.В.
видавництво:
Київ Літера
рік видання:
2016

ВСТУП

Для чого сучасна людина бере до рук художню книжку? Аби здобути нові знання? Щоб знайти відповіді на життєво важливі питання? Задля розваги? Звісно, усі ці та подібні варіанти можливі...

Проте такий погляд на словесність існував не завжди. Коли цивілізація щойно зароджувалася, ставлення до Слова було не таким, як нині. Давні люди вірили, що за його допомогою можна зробити багато доброго, але чимало й поганого: приворожити кохання чи знищити його; закликати поразку або перемогу війська; змінити чиюсь долю на краще або накликати на когось смерть... Слово було невід’ємною, а часто й головною складовою магічного ритуалу, адже через нього люди спілкувалися з вищими силами.

У Стародавньому Єгипті фараони та вельможі наказували висікати на ....
автори:
Ніколенко О.М.
Столій І.Л.
видавництво:
АН ГРО ПЛЮС
рік видання:
2008

Від авторів

Починаючи з восьмого класу, світова література вивчається за хронологічним принципом, що передбачає вивчення світової літератури як єдиного процесу, Ви прочитаєте твори, які створили кращі майстри слова є добу античності, у Середньовіччі, у добу Відродження. Дізнаєтеся, що у кожну добу літературі як мистецтву слова надавалося певне значення. Так, у добу античності література повинна була відображати життя богів і героїв, подавати зразки гармонійного поєднання духовної та фізичної краси. У добу Середньовіччя європейська культура була тісно пов'язана з розвитком світових релігій, тому у слові вбачали шлях до морального вдосконалення. В епоху Відродження література стала могутнім засобом духовного пробудження людини.

У підручнику є історичні огляди, монографічні розділи про письменників, фрагменти художніх творів, вивчення яких передбачено програмою, різноманітні завдання. ....
автори:
Півнюк Н.О.
Чепурко О.М.
Маленька Т.Ф.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

Новий навчальний рік продовжить ваші захопливі подорожі світом зарубіжної літератури. Ви ознайомитеся з такими пам’ятками, як Веди, Біблія, Коран, усвідомите їх вагомий вплив на становлення та розвиток світової літератури.
Попереду цікава мандрівка теренами античності: ви побуваєте в Давній Трої, дізнаєтеся про трагічну долю фіванського царя Едіпа, вирушите на кораблі «Арго» по золоте руно. Вас чекають зустрічі з легендарними Гомером, Сапфо, Есхілом, Софоклом, Вергілієм та іншими представниками античної словесної культури.
Ознайомитеся ви і з літературою доби Середньовіччя: вершинними зразками китайської, персько-таджицької, західноєвропейської лірики, французьким героїчним епосом, творчістю видатного італійського поета Дайте Аліг’єрі.
Добу Відродження представлено в підручнику іменами видатних майстрів пера Франческо Петрарки, Джованні Боккач-чо, Мігеля де Сервантеса, ....

Інформатика

автори:
Морзе Н.В.
Барна О.В.
Вембер В.П.
видавництво:
УОВЦ Оріон
рік видання:
2016
Цей підручник допоможе вам продовжити вивчення інформатики. Він складається із семи розділів, що містять теми, які ви розглядатимете на одному, двох або більше уроках. Ви зрозумієте, як кодуються дані для їх опрацювання за допомогою комп’ютера, навчитеся знаходити відмінності між різними складовими комп’ютера, пристроями та програмним забезпеченням. Продовжите вдосконалювати свої знання й уміння з опрацювання текстових даних у середовищі текстового процесора та числових даних за допомогою табличного процесора. Опануєте нові програми для роботи з об’єктами мульти-медіа. На сторінках підручника ви знайдете опис мов програмування Python і Free Pascal та приклади створення відповідних програм, а за допомогою середовищ програмування, що підтримують ці мови, навчитеся розробляти програмні проекти, які можуть стати у пригоді в навчанні, побуті й ....
автори:
Ривкінд Й.Я.
Лисенко Т.І.
Чернікова Л.А.
Шакотько В.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016
ШАНОВНІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!
Ви продовжуєте вивчення цікавого та важливого предмета - інформатики.

У попередніх класах ви вже навчилися виконувати операції з об’єктами операційної системи комп’ютера, створювати інформаційні моделі, опрацьовувати графічні, текстові, числові та мультимедійні дані, шукати відомості та листуватися в Інтернеті, складати алгоритми для виконавця Рудий кіт, розв’язувати компетентнісні задачі та виконувати навчальні проекти.

На уроках інформатики у 8-му класі ви ознайомитеся з кодуванням даних, розглянете апаратне та програмне забезпечення комп’ютера, продовжите опрацьовувати текстові та числові дані, розв’язувати компетентнісні задачі. Ви навчитеся створювати файли з відео, опрацьовувати аудіодані, розробляти та виконувати програмні проекти в середовищі програмування. Уміння застосовувати набуті знання ви відпрацюєте під час виконання навчальних ....

Історія України

автори:
Власов В.С.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Як працювати з підручником

Матеріал кожного параграфа поділено на пункти, орієнтуватися в яких допоможуть назви, що відповідають змістові, та пізнавальні рубрики.
Роботу над новим матеріалом починайте з рубрики, у якій запропоновано попрацювати з фрагментами історичних джерел, присвячених подіям, про які йдеться в матеріалах уроку.
Основні історичні відомості викладено в пунктах параграфів. їхні назви сформульовано як запитання.
Глибше зрозуміти суть історичних подій, виявити зв’язок між подіями та їх перебіг допоможе рубрика «Історична карта». Виконуючи запропоновані в ній завдання, ви вдосконалюватимете вміння співвідносити події в просторі та часі.
Рубрика «Особистість» знайомитиме вас із найяскравішими постатями вітчизняної історії - особистостями, про які мало сказати, що вони діячі минулого, адже від їхніх ....
автори:
Швидько Г.К.
Чорнобай П.О.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Передмова

Період історії України ХVІ-ХVІІІ ст., який вивчається у 8-му класі, надзвичайно цікавий розмаїттям подій, явищ, історичних осіб, радикальних суспільно-політичних і культурних змін. Водночас він є дуже складним для вивчення. Українські землі одночасно знаходилися в складі різних держав, що передбачає й особливості їхнього розвитку. Український народ не мав у цей період своєї державності, але вже визрівали умови для боротьби за її відродження. Це відбулося в середині XVII ст., коли внаслідок Національно-визвольної війни українського народу було створено козацьку державу.

Матеріал курсу охоплює три періоди історії України: литовсько-польський, козацький та частково імперський, а за внутрішньою ознакою суспільного розвитку - початковий етап її новітньої історії.

На початку XVI ст. українські землі входили до складу різних держав. З ....
автори:
Гісем О.В.
Мартинюк О.О.
видавництво:
АН ГРО ПЛЮС
рік видання:
2008

Як працювати з підручником.

У 8 класі ви продовжите вивчати курс історії України. Запорукою успішної роботи на уроках і вдома є вміння працювати з підручником. Перед цим необхідно за змістом підручника познайомитися з його структурою. Матеріал підручника поділено на шість тем, кожна з яких містить від шести до восьми параграфів, що, у свою чергу, складаються з декількох пунктів. У тексті ви зустрінете слова й дати, виділені чорним шрифтом. На них необхідно звертати особливу увагу. Історія України, як ви вже знаєте, має власну термінологію, яку необхідно розуміти. Підручник містить дати основних подій, визначення понять і термінів, портрети історичних діячів. Працюючи з матеріалом параграфів, необхідно обов’язково перевіряти себе, щоб переконати-я, чи правильно ви запам’ятали історичну хронологію, прізвища &....
автори:
Струкевич О.К.
Романюк І.М.
Пірус Т.П.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

Минулого року разом із руськими селянами-общинниками й міщанами, купцями й ремісниками, дружинниками й воєводами, боярами й князями, духівниками й митцями ви переймалися турботами господарювання й захисту нашої Вітчизни, пишалися її розквітом, вас непокоїв її занепад. Навчаючись, ви доклали чимало розумових, моральних і вольових зусиль. Вони не були марними. Досвід учасників історичного поступу: причини їхніх успіхів і невдач, перемог і поразок, шляхи виправлення помилок — усе це стало складовою вашого досвіду. Настане час, і ви його обов'язково використаєте. Цього року ви вивчатимете дві історичні дисципліни — «Історію України» та «Нову історію». їхньою спільною рисою є вивчення Нового часу, який прийшов на зміну добі Середньовіччя. Разом з українським народом — головною дійовою особою історичного ....
автори:
Швидько Г.К.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2008

ВСТУП

Історія України ХVІ-ХVІІІ ст., яка вивчається у 8 класі, надзвичайно цікава розмаїттям подій, явищ, історичних осіб, радикальних суспільно-політичних і культурних змін. Водночас вона являє собою й дуже складний для вивчення час. Адже українські землі в цю епоху одночасно знаходилися в складі різних держав, що передбачає й особливості їх розвитку. Український народ не мав на початку періоду, який вивчається, своєї державності, але вже визрівали умови для боротьби за її відродження. Це відбулося в середині XVII ст,, коли внаслідок Національно-визвольної війни українського народу було створено козацьку державу. Матеріал курсу охоплює три періоди історії України: литовсько-польський, козацький та частково імперський, а за внутрішньою ознакою суспільного розвитку — початковий етап її новітньої історії. На початку XVI ст. українські землі входили до складу ....

Німецька мова

автори:
Сотникова С.І.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016
Дорогий друже!
Ось уже четвертий рік ти знайомитимешся з багатим світом німецької. Мова - це можливість не лише глибше пізнати особливості культури, традицій, життя іншої країни, але й знайти нових друзів, які розмовляють цією мовою або ж вивчають її як іноземну.

Німецькою спілкуються понад 100 мільйонів людей у світі. Це мова великих поетів і письменників Гете, Гейне, Шіллера, Грасса, Гессе, все-світньовідомих казкарів Гауффа, братів Ґрімм, геніальних композиторів Моцарта, Баха, Бетховена, Шуберта, Шуманна, мислителів і філософів Канта, Фейербаха, Ніцше, вчених і винахідників Дизеля, Ейнштейна, Рент-ґена та багатьох інших талановитих і знаменитих особистостей, які своєю працею зробили наше життя цікавішим, кращим, духовно багатшим.

Сподіваюся, що цей підручник дасть тобі змогу наблизитися до скарбниць німецької культури, відчути дух ....

Основи здоров'я

автори:
Бойченко Т.Є.
Василашко І.П.
Бурська О.К.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Шановні восьмикласники!

Ви на порозі дорослого життя. У цьому році ви продовжуватимете набувати знань і навичок для збереження здоров’я. Опрацювавши матеріал підручника, ви вмітимете додержуватися правил поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Навчитеся надавати домедичну допомогу в разі харчових отруєнь і кишкових інфекцій. Ви дізнаєтеся, як організовано дорожній рух і як убезпечитися під час їзди на мотоциклі. Навчитеся відмовлятися від небезпечних пропозицій і захищатися в разі кримінальних небезпек. Знатимете, як зменшити негативний вплив на здоров’я забруднених води, повітря і ґрунтів. Дізнаєтеся більше про принципи збалансованого харчування. Зрозумієте, яке значення має духовність для становлення особистості.
автори:
Воронцова Т.В.
Пономаренко В.С.
видавництво:
Алатон
рік видання:
2008

Любий друже!

Ця книга — продовження серії однойменних підручників з основ здоров’я для 5—7-х класів. Мета цього предмета — сформувати у тебе сприятливі для здоров’я знання, ставлення і навички. Ми живемо у складному й мінливому світі. Навички, які допомагають швидко адаптуватися до змін і долати щоденні труднощі, називають життєвими, тому що вони потрібні кожному, незалежно від того, чим він займатиметься в майбутньому, яку професію обере. На жаЛь, раніше цих важливих навичок не формували у школі чи інституті. Більшість людей набували їх упродовж життя методом «проб і помилок». Як зауважила мама твого однолітка, «в житті кожної людини трапляються ситуації, яких можна було б уникнути, якби була можливість заново прожити цей момент. ....
автори:
Талгіна О.В.
Кузьміна І.Ю.
видавництво:
Веста
рік видання:
2008

ЛЮБІ ДРУЗІ!

Цей підручник написано для того, щоб ви навчилися берегти своє здоров’я, адже здоров’я — це основне багатство кожної людини. Дуже часто трапляються ситуації, які можуть становити реальну небезпеку для нашого життя та здоров’я. Для того, щоб бути готовим до будь-яких сюрпризів, нам слід заздалегідь знати про всі можливі небезпеки, які чатують на нас у повсякденному житті. Тоді ми зможемо запобігти їм та вжити всіх необхідних заходів, аби постраждати якомога менше або й узагалі уникнути небезпечної ситуації. Підручник "Основи здоров’я" розкаже вам про те, як берегти своє фізичне й психічне здоров’я та яких правил необхідно для цього дотримуватись. Прочитавши відповідні теми підручника, ви дізнаєтесь про те, як ....

Українська література

автори:
Авраменко О.М.
Дмитренко Г.К.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2008

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА ЯК ОДНА З ФОРМ ДУХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

Минув ще один рік навчання, а твій діалог із творами української літератури триває... Саме література як один із видів мистецтва духовно збагачує тебе як особистість, формує й утверджує твій гуманістичний світогляд.

Здавалося б, звичайнісінькі слова — зорі, груші, тиша, ночі, куполи, передчуття, осінь... — але коли їх майстерним пером митця поєднати в речення, то вони зазвучать по-іншому — емоційно, зворушливо, тобто по-художньому. Ось прочитай поданий нижче текст, яскраво домальовуючи картини, що виникають в уяві, і ти в цьому переконаєшся...

Коли за селом стихає гул комбайна, коли в тиші ночей на землю починають падати зорі та груші, коли з небесного купола з'їде Великий Віз — мене ....
автори:
Борзенко О.І.
Лобусова О.В.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Слово до читачів

Для багатьох із нас задоволення потреби в прекрасному є важливою умовою існування. Література допомагає нам пізнавати красу, розвивати мистецький смак. Завдяки художньому слову ми розкриваємо нові грані власного «я», долучаємося до національної культури, переймаємо склад мислення та ідеали свого народу.

Мистецтво не пропонує нам готових рецептів, а лише залучає до співпереживання й роздумів, що можуть впливати на прийняття важливих рішень.

Підручник, з яким ви ознайомитеся, містить досить різні фольклорні та літературні твори. Вони супроводжуються належним навчальним матеріалом: відомостями про письменників, характеристиками важливих художніх явищ, визначеннями понять із теорії літератури, питаннями й завданнями. Усі ці матеріали становлять цілісний навчальний комплекс, що створює умови для найбільш ефективного усвідомлювання прочитаного, розвитку інтересу ....
автори:
Міщенко О.І.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Дорогі восьмикласники!

Промайнуло літо, і ви знову повернулися до Країни знань. Вона безмежна і прекрасна, має безліч стежок, якими можна мандрувати до далеких країн і континентів, відкривати для себе нові таємниці! Сподіваємося, що ваші подорожі були успішними, ви дізналися про щось незвичайне й цікаве, стали мудрішими, розважливішими і подорослішали. Тепер перед вами - нові горизонти, нові зустрічі, які допоможуть вам подивитись на світ по-іншому.

Цей підручник відкриє вам неосяжні глибини українського фольклору; із сивої давнини озвуться козак Сірко та легендарна поетеса Маруся Чурай; ви знову припадете до чистої криниці живлющого Шевченкового слова, а Леся Українка розповість вам свою «Давню казку» про любов і вірність, зраду і честь...

Будуть і нові імена. Полум&....
автори:
Слоньовська О.В.
видавництво:
Київ Літера
рік видання:
2016

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!

У вас за плечима вже великий багаж знань і чимало прочитаних книг. Сподіваємося, вам припадуть до душі художні твори про минуле України, перше кохання ваших літературних ровесників, чудові сучасні поезії, з якими ви ознайомитеся на уроках української літератури цього року. Маємо надію, що вони розширять ваш світогляд і допоможуть реалізувати ваші творчі здібності.

Процес читання подібний до процесу спілкування: це своєрідний діалог між вами і текстом. Ви краще зрозумієте літературний твір, отримаєте насолоду від читання за допомогою рубрики «Діалог із текстом».

Відповідаючи на запитання цієї рубрики, ви перевірите, чи уважно читали текст, з’ясуєте його художні особливості, схарактеризуєте образи твору.
Осягнути зв’язок між літературними творами вам ....
автори:
Сулима М.М.
Баліна К.Н.
Тригуб І.А.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

От і розпочався новий навчальний рік. Поступово оволодіваючи українською мовою і літературою, ви навчилися сприймати літературний твір як особливий вид мистецтва — мистецтва Слова, що розкриває перед вами феномен національної культури. Підручник, який ви тримаєте в руках, створений так, аби ви відчули, як художнє слово відтворило роки зародження української державності, історичної боротьби за рідну землю, розкрило неповторність України — її пісні, слова, душі. Сподіваємось, підручник розвине вашу уяву, потребу зрозуміти проблеми існування людей минулих епох, які порушуються В художніх творах. Ви поринете у світ історичної минувшини нашої Вітчизни, дізнаєтеся про національні традиції, святині, побут і життя українського народу. Зокрема в таких розділах підручника, як «Із прадавньої української літератури» та «Із давньої української літератури ....
автори:
Цимбалюк В.І.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!

Кожен з вас, напевно, прагне стати ерудованою, культурною, духовно багатою людиною. Допомагають вам у цьому уроки літератури, на яких ви пізнаєте світ й емоційно збагачуєтесь, заглиблюючись у тексти художніх творів.

У попередніх класах ваші душі сколихнули «Лебеді материнства» Василя Симоненка, «Зачарована Десна» Олександра Довженка, «Гуси-лебеді летять» Михайла Стельмаха, «Дивак» Григора Тютюнника, «Блакитна дитина» Анатолія Дімарова, поезії Богдана-Ігоря Антонича, Ліни Костенко, Ірини Жилен-ко. Звичайно, ви захоплено читали пригодницькі повісті Всеволода Нестайка, Віктора Близнеця, Ярослава Стельмаха та щиро сміялися з кумедних персонажів Степана Руданського, Степана Олійника, Павла Глазового.

Жанрове багатство вітчизняної літератури, що пропонується вам у цьому навчальному році, розкривається у шести розділах підручника. ....

Українська мова

автори:
Глазова О.П.
Кузнецов Ю.Б.
видавництво:
Зодіак-ЕКО
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

Вивчаючи один із найважливіших розділів науки про мову — синтакси ви подолаєте ще одну сходинку оволодіння рідною мовою.

Слово «синтаксис» у дослівному перекладі з грецької озна «побудово», «упорядкування», шустрій». У цьому розділі граматики сл розглядається у його зв'язках Із іншими словами в мовленні Тож саме синтаксичних теренах мова вступає у взаємодію з реальною дійсністю.

Об'єднує, упорядковує та організує весь поданий у підручнику навчальї матеріал ідея Історичної пам'яті українців. Чому? Тому що без розумі свого минулого жоден народ у світі не може рухатись уперед Без зна своєї ІсторЬ та поваги до неї ми не зможемо будувати гідне майбутнє.

Саме з цкї причини ми пропонуємо ....
автори:
Заболотний О.В.
Заболотний В.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

Вітаємо вас на сторінках підручника «Рідна мова». Цього року ви помандруєте стежками одного з найцікавіших розділів мовознавства -«Синтаксису». Зокрема, дізнаєтеся багато нового про словосполучення та речення, односкладні речення, речення зі вставними словами, звертаннями, однорідними й відокремленими членами.

На початку кожного параграфа на вас чекає невелике дослідження, яким радимо розпочати вивчення теми. Потім ви уважно прочитаєте теоретичні відомості, осмислите їх, виділите те, про що довідалися вперше, і те, з чим уже ознайомилися в попередніх класах. Завершуються параграфи висновками, які допоможуть зосередитися на головному та систематизувати знання. Вправи з позначками «Попрацюйте в парах», «Два - чотири - всі разом!», «Мозковий штурм», «Мікрофон» виконуються ....
автори:
Єрмоленко С. Я.
Сичова В.Т.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

Ви починаєте вивчати новий розділ науки про мову — «Синтаксис». Це слово грецького походження, означає «зв’язок», тобто синтаксис вивчає правила зв’язку слів у словосполученні, реченні, тексті.

Вам відомо, що основні одиниці синтаксису — словосполучення і речення. Якщо словосполученням передаємо зміст складного поняття, називаємо його, то реченням висловлюємо закінчену думку — стверджуємо або заперечуємо щось. Речення поєднує в єдине ціле не лише члени речення, а й встановлює зв’язок між змістом висловленого та мовцем, між мовцем І навколишнім світом. Адже ми спілкуємось і передаємо ставлення до пізнаваного за допомогою речень. Ось чому так важливо знати закони поєднання слів у реченні, будову речення, у якому є головні ....
автори:
Бондаренко Н.В.
Ярмолюк А.В.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

Дорогі восьмикласники!

В продовж цього навчального року ви поглибите свої знання з державної мови, вдосконалите мовні вміння і наички, набуті в попередніх класах, розпочнете вивчати синтаксис і пунктуацію, ознайомитеся з новими відомостями про головні й другорядні члени речення та з різновидами простих речень, навчитеся розрізняти, складати й перебудовувати, а отже, зможете по-різному висловлювати думку.

Підручник допоможе вам збагнути провідну роль мови як найважливішого засобу пізнання і спілкування.

Заглиблення у мову сприятиме розширенню ваших інтелектуальних обріїв. Тексти різних типів, стилів і жанрів мовлення збагатять вас відомостями про видатних діячів минулого, історичні пам’ятки України, привернуть увагу до проблеми взаємин у родині і запросять до роздумів про цінність дружби.

Сторінки підручника перенесуть вас ....
автори:
Ворон А.А.
Солопенко В.А.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

ДОРОГІ ДРУЗІ!

Вітаємо вас із початком нового навчального року! У восьмому класі ви продовжите оволодівати багатствами української мови. У попередні роки ви дізналися про частини мови, їх значення, граматичні ознаки та правопис. Цей підручник розповість про такі розділи науки про мову, як синтаксис і пунктуація. Ви ознайомитеся з особливостями будови словосполучення і речення, опануєте правила вживання розділових знаків у простому реченні. Знання, які ви здобудете, допоможуть вам грамотно висловлюватися.

Щоб пригадати вивчене раніше і краще засвоїти новий матеріал, дайте відповіді на запитання на початку кожного параграфа або виконайте вправу-дослідження. Правіша, виділені синім кольором, треба запам’ятовувати, а підказки допоможуть з’ясувати складні моменти у вивченні теми. Мовні задачі сприятимуть розвитку логічного мислення, а вправи ....
автори:
Пентилюк М.І.
Гайдаєнко І.В.
Ляшкевич А.І.
Омельчук С.А.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008

Ви продовжуєте вивчати рідну мову — могутнє знаряддя людської думки.

Цей підручник допоможе вам оволодіти мовними багатствами, відкрити для себе мову як систему взаємопов’язаних одиниць. Ви докладно ознайомитеся з будовою словосполучень, дізнаєтеся про структуру та особливості простих речень. А головне — навчитеся застосовувати набуті знання у створенні власних висловлювань, у повсякденному спілкуванні.

Матеріал підручника розподілено за рубриками. Щоб виконати завдання вправи, звертайтеся до рубрики «Прочитайте і запам’ятайте». В ній подано всі необхідні правила за темою кожного параграфа. Теоретичні відомості, які потребують особливої уваги, винесено в рубрику «Із секретів синтаксису». Узагальнити вивчене за певною темою вам допоможе рубрика «Подумайте і дайте відповіді». А наприкінці кожного розділу вміщено &....
автори:
Заболотний О.В.
Заболотний В.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Шановні восьмикласники!

Вітаємо вас на сторінках підручника "Українська мова". Цього навчального року ви помандруєте стежками одного з найцікавіших розділів мовознавства - "Синтаксису". Зокрема, дізнаєтеся багато нового про словосполучення та речення, односкладні речення, речення із вставними словами, звертаннями, однорідними й відокремленими членами.

На початку кожного параграфа на вас чекає невелике дослідження, яким радимо розпочати вивчення теми. Потім варто уважно прочитати теоретичні відомості, осмислити їх, виділити те, про що довідалися вперше, і те, із чим уже ознайомилися в попередніх класах. Вправи з позначками "Коло думок", "Попрацюйте в парах", "Два - чотири - усі разом", "Поспілкуйтеся" виконуються колективно й за окремими правилами, ознайомитися з якими можна в додатках наприкінці підручника.

Вивчаючи українську мову, ви зможете взяти участь ....
автори:
Авраменко О.М.
Борисюк Т.В.
Почтаренко О.В.
видавництво:
Грамота
рік видання:
2016

Дорогі восьмикласники!

Цього року ви починаєте вивчення синтаксису й пунктуації, тобто переходите на ще вищий рівень вивчення української мови, адже речення значно ближче стоїть до мовної реальності, у якій ви живете. Звуки, слова та їх особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації, емоції. Тобто ми з вами дійшли до розділу науки про мову - синтаксису, який уже повною мірою вступає у взаємодію з реальним спілкуванням, необхідним, як повітря, у нашому житті.

Цей підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опановувати крок за кроком знання із синтаксису словосполучення й речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато ....
автори:
Глазова О.П.
видавництво:
ФОЛІО
рік видання:
2016
ЛЮБІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ Й ВОСЬМИКЛАСНИЦІ!

Стоячи на порозі дорослішання, ви в усьому й скрізь намагаєтеся виявляти індивідуальність. Підручник покликаний вам у цьому посприяти. Адже без досконалого володіння мовою стати цікавою людиною, виявити свої таланти й здібності - неможливо. "Найцінніше та найкраще в кожній людині - це її індивідуальність, її духовне обличчя зі всіма особливими прикметами, - писав Іван Франко. - До таких прикмет, що відповідають складові душі, належить і мова".

Мета підручника - допомогти вам якнайбільше дізнатися про минуле, краще розуміти сучасність, а головне - бути готовими творити майбутнє України. Підручник допоможе вам збагнути, що таке честь і чесність, які мають стати стрижнем характеру кожного громадянина нашої Держави. Треба багато знати і вміти, могти й хотіти плідно ....

Фізика

автори:
Генденштейн Л.Е.
видавництво:
ТОВ ТО Гімназія
рік видання:
2008

ДО УЧНЯ

Для того щоб Вам було зручно працювати з цим підручником, ми розробили такі рубрики.
— задача чи запитання з розв’язанням. Це важлива складова частина навчального матеріалу, яка допоможе навчитися розв’язувати задачі. Завдяки цьому Ви краще зрозумієте фізичні закони та зможете застосовувати їх у житті.
— запрошення до проведення досліду (у фізичному кабінеті, шкільній фізичній лабораторії або вдома). Проводячи досліди, Ви отримаєте знання та вміння, потрібні Вам щодня.
— формулювання фізичного закону або визначення важливого фізичного терміну. Запишіть це у свій конспект або робочий зошит.
— додатковий матеріал рубрики «Хочеш дізнатися більше?». Тут наведено цікаві приклади фізичних явищ, нові застосування фізичних законів.
автори:
Коршак Є.В.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2008

Дорогий друже!

Ти тримаєш у руках свій другий підручник з фізики. З першого підручника (7 клас), вивчаючи природознавство та інші предмети, з повсякденного життя ти ознайомився з багатьма явищами, які вивчає фізика, з методами, якими вона користується; з тим, як одержані знання застосовуються для пояснення явищ навколишнього світу, для поліпшення життя людини. Ти також зрозумів, що для опанування фізики потрібно немало зусиль, уваги: спостерігати фізичні явища, виконувати досліди, розв’язувати задачі, проводити різноманітні вимірювання, осмислювати результати пізнавальних дій. Ти отримаєш величезне задоволення від того, як фізика відкриває перед тобою все нові й нові можливості: самостійно розбиратися у таємницях і загадках природи, використовувати набуті знання, уміння і навички у повсякденному житті, одержати змогу зробити й власний внесок у розвиток ....
автори:
Ненашев І.Ю.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2011

ПЕРЕДМОВА

Пропонований збірник містить задачі для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів України, які покликані формувати в учнів навички розв’язання фізичних задач, і повністю відповідає чинній програмі з фізики (11-річна школа). Задачі, які подано в посібнику, розташовані за тематичними розділами, що є зручним для використання збірника в рамках календарного планування при викладанні фізики. Задачі кожного параграфа диференційовано за 1—3 рівнями складності (що у цілому відповідає середньому, достатньому та високому рівням навчальних досягнень учнів). Загальна кількість завдань є досить великою й значно перевищує необхідну. Це дає змогу використати збірник для розв’язання типових задач на уроках, дозволяє підібрати до-
машні завдання, організувати поточне и тематичне оцінювання або скористатися посібником для самоосвіти. Практично в кожному розділі, крім різнорівневих ....
автори:
Бар’яхтар В. Г.
Божинова Ф. Я.
Довгий С.О.
Кірюхіна О.О.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016

Дорогі друзі!


Цього навчального року ви продовжите свою подорож світом фізики. Як і раніше, ви будете спостерігати явища природи, проводити справжні наукові експерименти й на кожному уроці робити власні маленькі відкриття.

Жодна справжня подорож не буває легкою, але ж скільки нового ви дізнаєтеся про світ навколо! А підручник, який ви тримаєте в руках, стане для вас надійним помічником.

Будьте уважними й наполегливими, вивчаючи зміст кожного параграфа, і тоді ви зможете зрозуміти суть викладеного матеріалу та застосувати здобуті знання в повсякденному житті.

Зверніть увагу на те, що параграфи завершуються рубриками: "Підбиваємо підсумки", "Контрольні запитання", "Вправа". Для чого вони потрібні і як з ними краще працювати?

У рубриці "Підбиваємо підсумки" подано ....
автори:
Сиротюк В.Д.
видавництво:
Зодіак-ЕКО
рік видання:
2008

ЮНІ ДРУЗІ!

Ви щойно відкрили книжку, з якою працюватимете протягом навчального року. Сподіваємося, що вона задовольнить вашу природну цікавість до всього багатства явищ у навколишньому світі.

Вивчаючи фізику в 7 класі, ви, звичайно, дізналися багато нового і цікавого про закономірності навколишнього світу, природні явища, про те, як результати фізичних досліджень застосовують у техніці й побуті, переконалися в необхідності уважної, вдумливої та систематичної роботи з підручником. Ви навчилися працювати з фізичними приладами, виконувати досліди і проводити спостереження.

У підручнику, який ви тримаєте в руках, розглядаються основні закономірності механічних і теплових явищ. Теоретичний матеріал допоможе вам зрозуміти і пояснити ці явища. Звертайте увагу на слова, виділені курсивом. Це фізичні терміни, які треба запам’ятати. Правила, означення ....

Французька мова

автори:
Клименко Ю.М.
видавництво:
Видавництво Генеза
рік видання:
2016

Шановні друзі!

Ви продовжуєте вивчати французьку мову - одну з найкрасивіших мов світу. Підручник, який ви зараз тримаєте в руках, допоможе вам досягти певного рівня у володінні французькою мовою та навчить спілкуватися на теми, які цікавлять вас і ваших співрозмовників. Ви відкриєте для себе різні стилі мовлення і зможете зрозуміти своїх однолітків з Франції, поділитися своїми враженнями і розпитати про те, що вам подобається. Ви зможете інформувати своїх французьких друзів про своє життя, навчання, про свою країну - Україну і її столицю - місто Київ. Діалоги, тексти, вправи підручника допоможуть вам у цьому. Головні персонажі підручника - ваші однолітки, учні восьмого класу -цікавляться життям в Україні та розповідають про відмінності, які існують між двома країнами. Прогулюючись вулицями Парижа, ....

Хімія

автори:
Буринська Н.М.
видавництво:
ВТФ Перун
рік видання:
2008

Юний друже!

Ти завершив вивчення хімії у 7-му класі, зрозумів суть початкових хімічних понять. Тепер твоє першочергове завдання — опанувати розрахунки за хімічними формулами і засвоїти відомості про класи неорганічних сполук. Цей навчальний матеріал, разом із відомостями про хімічні елементи, створює фундамент для усвідомленого сприймання центрального питання курсу хімії — періодичного закону і періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва та інших теоретичних питань. Однак, звичайно, за період літніх канікул могло дещо й забутися. Тому курс 8-го класу починається з повторення найважливіших питань, що вивчалися в 7-му класі. Серйозно постався до уроків повторення — і ти обов’язково поновиш у пам’яті основні відомості. А головне — уважно працюй з підручником. Працюючи з підручником, дотримуйся таких ....
автори:
Попель П.П.
Крикля Л.С.
видавництво:
ВТФ Перун
рік видання:
2008

Шановні восьмикласники!

На уроках хімії в 7 класі відбулося ваше знайомство із цікавою наукою про речовини та їх перетворення. Ви опанували хімічну мову, з'ясували, що називають хімічним елементом, як позначають їх та утворені ними речовини, навчилися записувати хімічні рівняння, здійснювати найпростіші хімічні розрахунки, виконувати досліди. Вам стало відомо, що речовин Існує безліч, а частинок, із яких вони складаються, — лише три типи: атом, молекула І йон. Ви дізналися багато цікавого про Оксиген — один із найважливіших хімічних елементів, про властивості його простої речовини — кисню і сполуки з Гідрогеном — води. Довідалися про інші оксиди, а також продукти їх реакцій з водою — основи та кислоти. У 8 класі хімія розкриє нові таємниці. Ви вже знаєте, що у світі хімічних ....
автори:
Ярошенко О.Г.
видавництво:
Видавництво Освіта
рік видання:
2008
Найважливіші поняття хімії, що вивчалися у 7 класі, необхідні для подальшого успішного засвоєння хімічних знань у 8 класі. Для того щоб актуалізувати знання та відновити уміння практично застосовувати найважливіші поняття, скористайтеся наведеними запитаннями та завданнями. Дайте відповіді на такі запитання: 1. Що вивчає хімія? 2. З чого складаються речовини та які класифікації речовин вам відомі? 3. У чому полягає відмінність між: а) чистою речовиною і сумішшю; б) простою речовиною і складною; в) металами та неметалами; г) органічними та неорганічними речовинами; ґ) речовинами молекулярної та немолекулярної будови? Відповіді супроводжуйте прикладами. 4. Що називають: а) атомом; б) молекулою; в) йоном? 5. Що називають хімічним елементом, на які групи поділяються хімічні елементи? Наведіть приклади відомих вам хімічних елементів. 6. Що означає поняття: а) атомна одиниця маси; б) відносна атомна маса; в) ....
автори:
Григорович О.В.
видавництво:
Видавництво Ранок
рік видання:
2016
Ви продовжуєте вивчати одну з найчудовіших наук - хімію. У 7 класі ви дізналися, що у світі існує безліч хімічних речовин, опанували хімічну мову, навчилися позначати хімічні елементи та речовини, складати рівняння хімічних реакцій.

У восьмому класі на вас чекають нові хімічні таємниці. Ви переконаєтесь у тому, що хімічні елементи та їхні сполуки підпорядковуються єдиним законам і правилам. Необхідно знати ці закони для глибшого розуміння хімії та розкриття її таємниць. Не соромтеся ставити запитання "чому?" і "як?". Не соромно не знати, а соромно не бажати знати. Уроки хімії - це уроки допитливих чомучок.

Цей підручник - ваш головний помічник у вивченні хімії. Кожний параграф поділено на частини. Невеликими порціями легше сприймати інформацію. Закінчується параграф висновками і практичним ....